Samsun ahlak erezyonunda 2.

Kavak İlçe Müftülüğünü ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ahlaki erozyonda ikinci, boşanmada 3. sırada bulunan Samsun da değişim ve dönüşümde ahlaki değerler ihmal edilmemeli dedi\r\n

 Samsun ahlak erezyonunda 2.
\n  
\n
\n Canik Belediyesi tarafından Samsun ve bölgenin geçmişteki ticari hayatını anlatan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik kitabının tanıtımı amacıyla düzenlenen Samsun Kültür ve Tarih Buluşmaları toplantısının ikincisi Kavak ta gerçekleştirildi.  AK Parti ilçe teşkilatının ardından Kavak İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen toplantıya misafir olarak katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, birlik-beraberlik olunduğu takdirde çözülemeyecek bir problemin olmadığını söyledi. Kalabalık bir topluluğa konuşan Başkan Genç, ahlaki erozyonda 2. boşanmada 3.  sırada bulunan Samsun da değişim ve dönüşümde ahlaki değerlerin ihmal edilmemesi gerektiğini dile getirdi.
\n
\n  
\n
\n ULAŞIM PROBLEMİNİ BİLİYORUZ
\n
\n Otogar esnafını gezen Başkan Genç, Kavak Şoförler ve Otomobilciler Odası na da konuk oldu. Minibüsçülerin Samsun şehir merkezine giremedikleri için ulaşım problemi yaşadıklarını belirten Kavak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Arif Kaya, bu nedenle hem vatandaşların, hem kendilerinin, hem de Samsun esnafının mağdur olduğunu söyledi. Ulaşım sorununa bir çözüm bulunması gerektiğini vurgulayan Kaya, ulaşım problemi nedeniyle ilçelerden gelen insanları eskisi gibi çekmeyen Saathane Meydanı esnafının kan ağladığını dile getirdi. Başkan Genç ise, ulaşımda yaşanan problemleri bildiklerini ve çözümünün bu konuyla ilgili kişi, kurum ve kuruluşların görüş ve önerilerinin alınarak olacağını belirterek, Samsun un ulaşım problemine çözüm getirmek amacıyla 8 Eylül de Ulaşım çalıştayı düzenleyeceklerini söyledi.
\n
\n  
\n
\n SADECE HÜKÜMET YATIRIMLARI YETMEZ
\n
\n Başkan Genç, Samsun u bütün olarak planlamalıyız. Şehri, toplumun bütün katmanlarıyla birlikte yönetmeliyiz. Samsun, Anadolu nun Rusya ve Avrupa ya açılan en yakın kapısı. Geçmişte Diyarbakırlı, Konyalı, Eskişehirli, Malatyalı ticaretçiler mallarını Samsun a getirir, Rusya ve Avrupa ya buradan gönderirdi. Şimdi dünyaya entegre olma zamanı. Eğer biz Kavak ın, Havza nın, Vezirköprü nün de içinde olduğu hızlı yük trenini şehrimize kazandırırsak, işte o zaman yeniden Anadolu nun ticaret merkezi oluruz. Samsun un ulaşım planı içerisinde mutlaka ilçeler de olmalı. Ulaşım sorununu çözemeyen şehirlerin ileriye gitmesi mümkün değildir. Sadece hükümetimizin yaptığı yatırımlarla diğer şehirlerin önüne geçemeyiz. Yerel yöneticiler de özel sektörü çekerek şehrini ileri taşımalı diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

1 Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

2 Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

hızWeb