Kutlamada AK Parti- CHP gerginliği

AK Parti ve CHP li gruplar arasında tartışma yaşandı, su şişeleri fırlatıldı, polis geniş güvenlik önlemi aldı.\r\n

Kutlamada AK Parti- CHP gerginliği
\n
\n   Kurtuluş Savaşı nın mihenk noktası Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar ın kurtuluşunun 91 inci yıldönümü nedeniyle Şuhut İlçesi Stadyumu nda Zafer Haftası kutlamaları yapıldı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ve Adnan Keskin ile Ak Parti, CHP ve MHP den çok sayıda milletvekili ve askeri erkan ile yoğun halk katılımı oldu.
\n
\n  
\n
\n     CHP Şuhut İlçe Başkanlığı önünden yaklaşık 10 bin kişinin yürüyüşünde parti otobüsüyle birlikte gelen Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP liler, tören alanındaki Ak Partili grup tarafından protesto edildi. Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerinin otobüsünün stadyum girişine gelmesiyle stadyumdaki Ak Partililer, yuh çekti. Kılıçdaroğlu nun stadyuma girişinde ise Kemal dışarı , Recep Tayyip Erdoğan sloganlarına karşı CHP li grup da Mustafa Kemal in askerleriyiz sloganı attı. Tören sırasında sık sık Ak Partili ve CHP li gruplar arasında atışma yaşandı. CHP li grubun stadyuma girişi sırasında su şişeleri atılırken, iki grup arasındaki gerginlik nedeniyle emniyet güçleri geniş güvenlik önlemi aldı. İki grup arasında çevik kuvvet polisleri ve barikatlar oluşturuldu. Ak Partili grubun Kemal Kılıçdaroğlu na yönelik protestolarının devam etmesi üzerine CHP liler tepki gösterdi ve karşılık verdi. Stadyuma girişte olduğu gibi stadyum içinde de CHP lilere Ak Partili gruptan su şişeleri, sandalye ve çeşitli maddeler atıldı. CHP li grubun da karşılık verdiği olaylara jandarma ve polis ekipleri müdahale etti. Her iki tarafı ayırmaya çalışan polisin, bazı CHP lileri copladığı görüldü. Gruplar ayrı kapılardan stadyum dışına çıkarılırken, kavga dışarıda da sürdü. 
\n
\n  
\n
\n    Stadyuma daha sonra gelen Bakan Veysel Eroğlu ile Kemal Kılçdaroğlu tokalaştı. Kılıçdaroğlu ve Bakan Eroğlu na Türk bayrağı desenli ve Türkiye yazılı atkı asıldı. İkili, başlarına birer de kalpak taktı. Törende ilk konuşmayı yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu nun Büyük Taarruz a ilişkin bilgiler vermesinin ardından kürsüye Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu çıktı. Ak Partililer Veysel Eroğlu kürsüye çıktığında Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı attı. Törendeki son konuşma ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı. Ak Partili gruplar, Kılıçdaroğlu sahneye çıktığı anda ve konuşması süresince sürekli yuh çekti.
\n
\n  
\n
\n KILIÇDAROĞLU KOCATEPE’YE ÇIKTI
\n
\n    Afyonkarahisar da Büyük Taarruz un 91 inci yıldönümü ve Zafer Haftası etkinliklerine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şuhut İlçesi ndeki törenin ardından saat 23.30 sıralarında Mustafa Kemal Atatürk ün Büyük Taarruz için Kocatepe ye ilk yürüyüşü başlattığı Çakırözü Köyü ne geçti. Burada Kocatepe Şehitliği panoramasındaki fotoğraf sergisine bakan Kılıçdaroğlu, temsili tarihi bölükle fotoğraf çektirdi. Ardından beraberindeki parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Kocatepe ye doğru temsili yürüyüş yapıldı. Yürüyüş öncesinde CHP Gençlik Kolları ndan bir kadın üye, Şuhut Stadyumu ndaki olaylarda hiçbir taşkınlık yapmamalarına rağmen polisin kendilerini dışarı çıkardığı, bazı arkadaşlarının darp edildiği ve biber gazı kullanıldığını söyledi. Biber gazı yemeyeli baya olmuştu da diyen genç kızın yanaklarına dokunan Kılıçdaroğlu ise Zaten özlemişsinizdir, o özlem de giderilmiş olmuş diye espri yaptı.
\n
\n CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş ise yaşanan olaylarda bir partili gencin yaralandığını söyledi. Toptaş, gözaltı olmadığını, ancak birçok partili gencin darp edildiğini de belirtti. Bir süre devam eden yürüyüş sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, 14 kilometre mesafedeki Kocatepe Şehitliği ve Anıtı na çıktı. Kılıçdaroğlu, burada Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çektirdikten sonra Afyonkarahisar kent merkezinde konaklayacağı otele döndü.
\n
\n  
\n
\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

5 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb