Atakum rahat nefes alacak

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Dikey aksların denize ulaştırılması amacıyla büyük bir hızla ve kararlılıkla sürdürülen çalışmalar sonucunda Atakum rahat bir nefes alacaktır dedi\r\n

 Atakum rahat nefes alacak
\n    Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Taşkın Kurulu nda alınan kararların icraata dönüşmesi amacıyla sürdürülen çalışmalara ek olarak başlatılacak yeni çalışmalarla ilgili SASKİ Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Daire Başkanı Hüseyin Bölükbaşı ile sık sık bir araya geldiklerini söyledi. Burma, çalışmaları bitirdiğinde Atakum un  son derece rahat nefes alır hale geleceğine inandığını da ifade etti.
\n
\n Burma, yeni başlatılan çalışmalarla Kilyos Deresi gibi  bir takım dikey aksların denize çıkışının sağlanmaya çalışıldığını belirterek, Atakent Bölgesi nde, Vatan Caddesi ve Gaffar Okan Caddesi arasındaki çanağın taşması ile yaşanan o büyük sıkıntının çözümü için çok gerekliydi.  Dile getirdiğimiz bu sorunları, Büyükşehir Belediyemiz samimiyetle, gayretle çözme çabası içerisindedir. Kendileri ile sürekli iletişim ve bir çalışma içindeyiz. Bundan memnunum. Bundan sonra da daha yoğun bir şekilde süreceğine inanıyorum. Asıl amaç bu sorunlardan bir an evvel arındırılarak,  Atakum un hak ettiği emniyet içinde kentleşmesini sürdürmesidir diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n SINAVI GEÇECEK BÜYÜK ŞEHİR YOK
\n
\n Metrekareye 204 kilogram yağışın düştüğü son sel felaketinde  büyük bir sınavı başarı ile verdiklerini de dile getiren Başkan Burma, Bu sınavı geçecek büyük kent yoktur. Biz ise alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar sayesinde büyük sorun yaşamadan atlattık.  Şu an sokakları temizledik.  Balçıkla dolan bordum ve zemin katları temizleme çalışmalarımız ise sürüyor.Biz bu çalışmaları yaparken,  bir yandan da büyükşehirin çalışmalarına destek olmak, onları tamamlamak adına  çalışmalar yapıyor, planlar üretiyoruz. Bunların en önemlilerinden birisi,  sel suları için ilgili kurumlar tarafından yapılacak kanallar ve  baksların dışında, yüzeyden akan suların gelip halkın evini basmasına engel olmaktır. Bu anlamda tespitlerimiz ve çalışmalarımız bittiğinde  Atakumlu ile oturup, onlar ne tedbir alacak, biz ne yapacağız, bunu konuşacağız diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

3 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

4 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

5 Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

6 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

7 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

8 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

9 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

10 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

hızWeb