Katliamı lanetlediler

Samsun’un Bafra İlçesi nde bir araya gelen bazı sivil toplum örgütü üyeleri, Mısır’da yaşananları protesto etti. Yeni Kent Meydanı nda katliamı lanetleyen vatandaşlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.\r\n

 Katliamı lanetlediler
\n    Samsun un Bafra İlçesi nde düzenlene mitingte, Mısır da yaşanan katliamlar protesto edildi. Yeni Kent Meydanı nda Dolunay Grubu nun ilahiler okuyarak başlayan gösteri, Çarşı Camii İmam Hatibi Abdullah Arslan ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 
\n
\n  
\n
\n ZÜLİMLERİN ZULMÜ ARTIYOR 
\n
\n Bafra’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tertip komitesi adına açıklama yapan Selçuk Yıldırım, “Başta Mısır ve Suriye olmak üzere İslam coğrafyasında zalimlerin zulmü artarak devam etmektedir. Özellikle son aylarda Mısır’da demokratik bir seçimle iktidara gelen Mursi, bir darbe ile iktidardan indirilerek yerine askeri bir rejim getirmiştir. Mısır halkı bu haksızlığa karşı dik durmuş, olayları ile iktidara getirdikleri liderleri Mursi’ye sahip çıkmışlar, Rabiatul Adeviyye Meydanı ndan günlerce ayrılmamışlardır. Silahsız olan, sadece duaları ile liderlerine ve milli iradeye sahip çıkan Mısır halkına, emperyalist ve Siyonist mihrakların uşağı Sisi, orduyu halkın üzerine saldırtmıştır. Sayısız şehit verilmiş ve bir devlet terörizmi yaşanmıştır. Kadın çocuk demeden binlerce kişiyi öldüren firavun zihniyetinin temsilcileri bu katilleri lanetliyoruz. Aynı şekilde daha iki gün önce Suriye’de katil Esad, kimyasal silah kullanarak yüzlerce kişiyi şehit etmiştir. Başta Mısır, Suriye ve Irak olmak üzere Arakan, Hindistan, Doğu Türkistan, Eritre, Filistin, Gazze, Çeçenistan ve İslam coğrafyasında müslüman kanının aktığı her yerdeki zalimleri işbirlikçilerini lanetliyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n MEKTUP HERKESİ AĞLATTI
\n
\n Basın açıklamasının ardından Mısır da katliamın sembolü olan 17 yaşındaki Esma nın babasının, kızına  yazdığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağlatan veda mektubu okunurken, vatandaşlar gözyaşlarına hâkim olamadı. Basın açıklamasının ardından 19 Mayıs Âşık Kutlu Eğitim Merkezi Yöneticisi Dr. İhsan Şenocak konuşmasında İslam coğrafyasında Müslümanlara yaşatılan zulümlerin durdurulması ve bütün müslüman kardeşlerin birbirlerine sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
\n
\n  
\n
\n AHMET YENİ DEN MESAJ 
\n
\n Mitinge Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Memur-Sen İl Başkanı Necdet Güneysu, 1930 Bafra Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Çamaş, belde belediye başkanları, daire müdürleri, kurum amirleri ve binlerce vatandaş katıldı. İşleri nedeniyle mitinge katılamayan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ise bir mesaj göndererek desteğini dile getirdi.
\n
\n  
\n
\n Ümit CEYLAN
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

2 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

3 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

4 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

5 Önce otomobille sonra yayan kaçmaya çalışan vatandaşa 2 bin 798 TL'lik trafik ce

hızWeb