MHP li Kola dan destek vaadi

MHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Cemalettin Kola, göreve gelmeleri halinde ilçedeki amatör spor kulüplerine destek olacaklarını söyledi. Kola, yeni yasayla kulüplere maddi desteğin önünün de açıldığını vergi tahsilatının binde 7 sinin dağıtılabileceğ

MHP li Kola dan destek vaadi
\n    MHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Cemalettin Kola, ilçede yaptığı ziyaretlerde, göreve seçilmesi halinde Atakum da sayıları çok az olan spor kulübü sayısını artıracaklarını, bunun içinde spor kulüplerine maddi yardımda bulunacaklarını açıkladı. Kola, Gençlerimizin toplum kurallarına uygun olarak yaşayabilmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması, iyi ilişkiler kurabilmesi, sağlıklı ve dürüst davranabilmesi, düşünce gelişiminin yanında, bedensel ve ruhsal gelişimini en iyi şekilde tamamlayabilmesinin yolu spor yapmaktan geçmektedir. Günümüzde Atakum’da amatör sporla uğraşan kulüp sayısı oldukça azdır. Bunun sayısını mutlaka çoğaltmalıyız. Faaliyette bulunan amatör spor kulüplerimiz ise zor şartlar altında var olma mücadelesi vermekte, herhangi bir destek olmadan faaliyetlerini sürdürmeye çalışmaktadırlar dedi.
\n
\n  
\n
\n BİNDE 7 ORANINDA
\n
\n MHP Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Cemalettin Kola açıklamasını şöyle sürdürdü: En son çıkan 6360 sayılı Bütünşehir Kanun da belediyelerin amatör spor kulüplerine nakdi destek verebileceği yasal zemine oturtulmuştur.  Yasadan önce belediyeler amatör spor kulüplerine  malzeme desteği, ulaşım ve benzeri şekilde yardımda bulunabiliyordu. Madde metninde açıkça zikredilmediği için belediyeler amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapamıyorlardı. İşte 6360 sayılı yasa ile artık belediyeler amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapabilecekler. Yardımın ne kadar olacağı ise yine yasada açıkça belirtilerek üst limitinin, belediyenin bir önceki yıl genel bütçe vergi gelirlerinden belediyeleri için tahakkuk eden miktarın binde 7 si olarak belirlemiştir. İşte bu noktada Atakum’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine yasanın vermiş olduğu yetki ile nakdi yardımda bulunarak gençlerimizin daha sağlıklı ortamlarda ve daha iyi imkânlarda spor yapmalarını sağlayacağız. Bir başka düşüncemiz ise Atakum Belediyesporu daha üst liglere taşıyacak projeler geliştirip, şehrimizin markası Samsunspor’a futbolcu yetiştirerek destek olmaktır. Eğer yapabilirsek Samsunspor’un pilot takımı olmaktır.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

1 Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

2 Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

Samsun Türkiye'de ilk sırada

3 Samsun Türkiye'de ilk sırada

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

4 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

5 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Washington'da Floyd protestosu

6 Washington'da Floyd protestosu

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

7 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

8 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

30 Mayıs Cumartesi Samsun hava durumu

9 30 Mayıs Cumartesi Samsun hava durumu

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

10 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

hızWeb