Alaçam ve Yakakent kaderine terk edilemez

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yakakent ile Alaçam ın turizm ve balıkçılık gibi önemli avantajları olduğuna dikkat çekerek, İki ilçemiz de kaderine terk edilemeyecek kadar özeldir. Bu ilçelerimizi ulaşım ağlarıyla liman ve havaalanına entegre ettiğim

Alaçam ve Yakakent kaderine terk edilemez
\n    Canik Belediyesi tarafından Samsun un ve bölgenin ticari tarihini anlatan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabının tanıtımı amacıyla düzenlenen Samsun Kültür ve Tarih Buluşmaları Yakakent ve Alaçam ilçelerinde yapıldı. Başkan Genç, ayrı potansiyelleri ve avantajları bulunan Samsun un ilçelerinin gelişmesi için şehir merkeziyle ulaşım bağlantılarının iyi yapılması gerektiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n YAKAKENT İN POTANSİYELİ VAR
\n
\n İlk önce Yakakent te düzenlenen tanıtım kapsamında Başkan Genç, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Mehmet Gençoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Genç e Yakakent hakkında bilgi veren Başkan Gençoğlu, ilçenin önemli potansiyelleri olduğunu, ancak bu zamana kadar değerlendirilemediğini söyledi. Başkan Genç daha sonra Yakakent Yakakent Kaymakam Vekili Sadettin Doğan a konuk oldu. Ziyaretten dolayı teşekkür eden Doğan, tarihe verdiği önemden dolayı Başkan Genç i kutladı. Başkan Genç, ziyaret sonunda Doğan a Osmanlı kaftanı hediye etti. Başkan Genç, Belediye Başkanı Burhan Bayrakdar ın da misafiri oldu. 
\n
\n  
\n
\n İLÇELERİN ULAŞIM SIKINTISI VAR
\n
\n Samsun Kültür ve Tarih Buluşmaları kapsamında Alaçam ilçesine de geçen Başkan Genç, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül’ü ziyaret etti. Partililerle sohbet eden Genç, Alaçam Kaymakamı Sezgin Üçüncü yü makamında ziyaret eden Başkan Genç, Alaçam Şoförler Odası Başkanı Kurtbey Bozkurt ile Alaçam Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu’nun konuğu oldu. Bozkurt ilçeler olarak merkez ile ilçeler arasında ulaşım sıkıntısı yaşadıklarını vurgularken, Aydoğdu, Samsun da yaşanan sıkıntıların ilçeleri de etkilediğine dikkat çekti.
\n
\n  
\n
\n İLÇELER LİMAN VE HAVAALANINA BAĞLANMALI
\n
\n Başkan Genç, Alaçamda esnaf ve pazar ziyaretlerinde de bulundu. Pazarcılarla ve esnafla sohbet eden Başkan Osman Genç, Samsun un cazibe merkezi olması halinde ilçelerin de gelişeceğini söyledi. Tanıtım programında konuşan Genç, Yakakent ve Alaçam ın potansiyeli olan iki öenmli ilçe olduğunu belirterek, Bu iki ilçemizin Samsun limanı ve havaalanı ile ulaşım bağlantılarını iyi yapmalıyız dedi.
\n
\n Yakakent te faaliyet gösteren balık unu fabrikasının ürettiği ürünleri Samsun limanına en hızlı ve en ucuz şekilde ulaştırması gerektiğini ifade eden Genç, Yakakent in en öncelikli konuları turizm ve balıkçılıktır. Çamgölü Tesislerinin atıl vaziyette olması kabul edilemez. Yakakent e mutlaka turistik konaklama tesisleri yapmalıyız. Balıkçılık bu ilçemiz için olmazsa olmaz. Yakakent i Samsun un iki mavisi olan liman ve havaalanına mutlaka entegre etmeliyiz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n TURİZM DEĞERİ
\n
\n Alaçam Geyikkoşan Tesisleri nin sadece ilçe için değil, Samsun için önemli bir turizm değeri olduğunu ifade eden Başkan Genç, Alaçam da, günden güne azalan tütüncülüğü yeniden canlandırmalıyız. Tütün ilçe için önemli bir geçim kaynağı. Ayrıca Bafra Ovası nın bir kısmına sahip olan Alaçam da tarım öncelikli konudur. Ancak bunların hiç biri dünyayla bağlantınız olmadan olmaz. Onun için ilçelerimizde ulaşım sorununu bir an önce çözmeliyiz. Yakakent ve Alaçam kaderine terk edilemeyecek kadar iki özel ilçemizdir. Bu ilçelerimizi ulaşım ağlarıyla liman ve havaalanına entegre ettiğimizde, ilçelerimiz dünyaya açılacaktır şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n HIZLI, UCUZ, GÜVENLİ ULAŞIM
\n
\n Samsun un en önemli meselesinin ulaşım olduğuna işaret eden Başkan Genç, Ulaşım olmadan bir şehre ne yaparsanız yapın o şehrin ileriye gitmesi mümkün değil. Eğer dünyayla hızlı, ucuz ve güvenli bağlantı yolları olmazsa sizi yatırımcı da tercih etmez, ihtacatınız da istenilen düzeyde artmaz, bütün avantajlara rağmen Anadolu nun da merkezi olamazsınız. Samsun iki mavisi liman ve hava kargo ulaşımını iyi değerlendirmelidir. Lojistik merkezi olmak istiyorsak Anadolu ya ve Rusya ve Avrupa ya açılan kapı konumundaki Samsun a hızlı yük treni elzem olmuştur değerlendirmesini yaptı. 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb