Denetimler artacak kaçak önlenecek

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, yapılan denetimlerin artacağını ve kaçağın önleneceğini belirterek, Kriterlere uygun gazete çıkaran gazetecileri desteklemeye devam edilecek. Öne çıkanlar, ilan potansiyelinden daha fazla pay alacak de

Denetimler artacak kaçak önlenecek
\n    Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, yerel basın yayın organlarının aldığı kamu ilanı ve reklam paylarının artacağını söyledi. Kriterlere uygun gazete çıkaran gazetecileri desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Atalay, denetimler sonucu öne çıkanların ilan potansiyelinden daha fazla pay alacağını kaydetti. 
\n
\n  
\n
\n GAZETECİLERLE BULUŞTU
\n
\n Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, Samsun’da yayın yapan yazılı ve görsel medya mensupları ile istişare toplantısında bir araya geldi. Sevgi Kafe’deki toplantıda gazetecilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen BİK Genel Müdürü Atalay, gerçek manada ve kriterlere uygun yayın yapan gazetelerin yanında olmayı sürdüreceklerini vurguladı. 
\n
\n  
\n
\n KAÇAK İLAN ÖNLENECEK 
\n
\n Meclis te yasalaşması beklenen yeni kanun teklifinde kamu ilanları ve reklamlarına ilişkin çeşitli düzenlemelerin bulunduğunu söyleyen Genel Müdür Atalay, Meclis teki kanun teklifimiz kanunlaşırsa iller sadece merkezi değil, bütün temsilcilikleri kapsayacak. Reklam ajansı gibi hizmet verebilir hale gelmek istiyoruz. Bilgisayar ağını kurmaya çalışıyoruz. Kamuyu, ilanda olduğu gibi reklam verme konusunda mecburi hale getirmeyeceğiz. Böyle bir düşüncemiz yok. Kendi reklamlarını yapabilmelerine fırsat tanımak için kamuyu bu konuda teşvik edici çalışma yapıyoruz. O zaman reklamlar artacak. İlanların kaçağını önleyebiliriz. Kaçak ilanları önlemek suretiyle belli bir artış gözleniyor. Bu daha da artacak dedi. 
\n
\n  
\n
\n BAYİ DENETİMLERİ ARTACAK
\n
\n Yeni düzene ayak uyduran gazetelerin kamu ilanları ve reklamlarından alacakları payın artacağına dikkati çeken Atalay, “Gazetecilik gelişimine katkı sağlamayan kuralları değiştireceğiz. Kuralları denetlerken de birkaç kişinin daha canını yakalım, birkaç gazeteci daha sıkıntı yaşasın veya filan gazete kapansın anlayışı ile yapmıyoruz. Daha kaliteli gazete çıkması için, kuralları uygulayan, meslektaşlar gerçekten orada çalışıyor mu, göstermelik elemanlarla bir kişi mi çıkarıyor diye ona bakmak zorundayız. Mevzuatın gerektirdiği gibi en az 500 satıyor mu, bunun 250’si bayide mi diye bakıyoruz. Bayi ve abone kontrolleri yapıyoruz. Gazetelerin içeriklerine bakıyor, tamamı ajans haberleri mi yoksa özel haber de var mı, buram buram o şehir kokuyor mu diye inceliyoruz. Bu vesile ile de denetimlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Bunu da sizin iyiliğiniz için, sizleri geleceğe hazırlamak için yapıyoruz. İlan potansiyeli arttıkça bunun faydasını göreceksiniz. Kamu ilan ve reklamlarını biz yönlendirdiğimizde ilgili kriterler neyse onları uygulayacağız. Bu daha hakkaniyetli olacak diye konuştu.
\n
\n Sevgi Kafe deki programa, BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Tahsin Bayar ile Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun da katıldı.
\n
\n  
\n
\n VALİ AKSOY A ÖVGÜ
\n
\n Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay ve beraberindekiler, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy u makamında ziyaret etti.  BİK Genel Müdürü Atalay ziyarette yaptığı konuşmasında, Basın İlan Kurumu olarak basın kuruluşlarımızla zaman zaman istişarelerde bulunuyoruz. Bugün de Samsun a geldik. Basın camiamızla görüşmeler ve değerlendirmeler yapacağız. Yapacağımız istişareler öncesi Samsun Valimizi ziyarete geldik. Sayın Valimiz Türkiye nin en başarılı valilerinden ve görev yaptığı her yerde iz bırakan bir valimizdir. Kendilerine bizlere bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum” dedi.
\n
\n Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmada, “Sayın Genel Müdürümüze Samsun’a geldikleri ve Valiliğimizi ziyaret ettikleri için çok teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Kendisi Türkiye nin farklı kurumlarında üst düzey yöneticilik yapmış ve çok önemli hizmetlerde bulunmuş bir Genel Müdürümüzdür. Spor Genel Müdürlüğü sırasında, görev yaptığım diğer illerde birçok projede bizlere destekleri oldu. Birlikte çalışmalar ve projeler yürüttük. Bu anlamda da kendisine çok teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu polisi şehit eden zanlı kaçamayacağını anlayınca teslim oldu

1 Samsunlu polisi şehit eden zanlı kaçamayacağını anlayınca teslim oldu

Samsunlu Şehit Polisin Naaşı baba ocağında

2 Samsunlu Şehit Polisin Naaşı baba ocağında

Polisten kaçan şüpheliyi apartman sakini pompalı tüfek ile vurdu

3 Polisten kaçan şüpheliyi apartman sakini pompalı tüfek ile vurdu

Samsun'a uçuşlar başlıyor

4 Samsun'a uçuşlar başlıyor

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurluyor

5 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurluyor

5 kişiyi öldürerek kaçan 2 zanlı yakalandı

6 5 kişiyi öldürerek kaçan 2 zanlı yakalandı

Cesedini elbisesinden teşhis etti, feryatları yürekleri yaktı

7 Cesedini elbisesinden teşhis etti, feryatları yürekleri yaktı

İki aile arasında çıkan kavgada kan aktı: 1 ölü, 1 yaralı

8 İki aile arasında çıkan kavgada kan aktı: 1 ölü, 1 yaralı

Feci trafik kazası: 2 ölü

9 Feci trafik kazası: 2 ölü

O anları böyle seyrettiler

10 O anları böyle seyrettiler

hızWeb