Keyfi yönetim suçlaması

CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ın belediyede norm kadro fazlası olduğu gerekçesiyle personel çıkardığını ve yerlerine yaklaşık bin 200 yeni personel aldığını iddia etti. Akyüz, Burası Necattin Demirtaş Be

 Keyfi yönetim suçlaması
\n    CHP İlkadım İlçe Başkanı Erkan Akyüz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ın belediye bünyesinde norm kadro fazlası olduğu gerekçesiyle personel çıkarttığını ve çıkartılan personel yerine yaklaşık bin 200 yeni personel aldığını iddia ederek, Toplamda bin 184 kişiye işçi almış. Bir yandan norm kadro fazlam var diyerek dürüst belediyecilik yapıyorum diyorsun, ama arka taraftan kendine oy veren kişilere kadro açmak için bunu yaptığını ikrar ediyorsun. Bunu da masum bir şekilde göstermeye çalışıyorsun diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n     BİN 184 KİŞİ İŞE ALMIŞ
\n
\n Akyüz, Başkan Demirtaş ın seçimlerde kendisine destek veren çalışanlardan bir veya iki kişiyi işe aldığını, bunun dışında adaletli davrandığı gibi bir algı oluşturmaya çalıştığını, ancak açıklamaların doğru olmadığını ileri sürdü. Akyüz, Necattin Demirtaş, belediyesinin norm kadro fazlası var diye geçmişten kalan personeli başka ilçe ve kurumlara gönderdi. Bu gönderilen personel evlerini taşıdı, çocuklarının okullarını değiştirdi, düzenlerini bozdu, aile düzenini bozarak ayrılma noktasına gelenler oldu. Biz o dönemde Necattin Demirtaş ın kendisinin bahsettiği böyle bir özelliği olduğunu iddia ettiği dürüst bir belediye başkanı mantığıyla yaptığını zannederken olay öyle değilmiş. Kendisine oy verenlere iş olanağı sağlamak için bu insanları perişan ederek farklı kurumlara gönderdikten sonra bahsettiği gibi 1-2 kişiyi işe almamış. Sayın Necattin Demirtaş, kendi bünyesinde temizlik işlerine oluşturduğu bir temizlik firmasından yaklaşık 600 kişiyi işe almış. Gazi yine imar şirketi ona bağlı olan bir firmada 85 civarında kişi istihdam etmiş, yine bir güvenlik firmasından 35 kişi istihdam etmiş, bu sayılar bugün artmış olabilir. İşe fazla adam almış olabilir. Yani toplamda bin 184 kişiye işçi almış ifadelerini kullandı. 
\n
\n  
\n
\n    RAKAMLAR DOĞRUYSA AÇIKLA
\n
\n    İlkadım İlçe Başkanı Akyüz açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bir yandan norm kadro fazlam var diyerek dürüst belediyecilik yapıyorum diyorsun, ama arka taraftan kendine oy veren kişilere kadro açmak için bunu yaptığını ikrar ediyosun. Bunu da masum bir şekilde göstermeye çalışıyorsun. Burdan kendisine soruyoruz: Verdiğimiz rakamlar doğru mudur? Doğruysa bunlardan kaç tanesi seçim dönemlerinde sana oy vermiş kişilerdir. Bu personel belediyede istihdam edilirken niteliğine ve niceliğine bakılarak mı yoksa sana verdiği oydan dolayı mı istihdam edilmiştir? Eğer böyle bir kadro ihtiyacın varsa neden belediyeden yetişmiş personelini norm kadro fazlası var diye gönderdin? Eğer işe aldığın insanların içinde senin bahsettiğin tarifte insanlar varsa bu 1200 kişi içerisinde bu tariflere uyan kaç tane personelin vardır. Bunları tespit ettin mi? Başkan her konuşmasında içi dışı bir adamım diyor, eğer içi dışı bir adamsa çıkar kamuoyuna cevap verir. Çünkü belediye başkanı olarak bunu yapmakla mükelleftir. Herkes Allah vergisi bu yeteneği kullanmalıdır. Dürüstlük kavramını bu yerlere indirmemesini istiyoruz. Yapılan bu işlerde Demirtaş geldiği günden beri personeliyle ilgili belediyeyi yönetemediğini, belediye personelinin yetersiz olduğunu, belediyede işlerin düzgün gitmediğini söylüyor. Bu tabloyu yaratan sensin. Bu personeli sen gönderdin yeni işçileri de sen aldın. Sana destek verdikleri için işe aldığını söylüyosun. Bunlara sen seçim ve iş vaadi verdin ve önümüzdeki seçimlerde de entrikalara başvuracak mısın? Bu noktada bir gayretin olacak mı? Bu sorulara cevap verirsen ben senin gerçekten dürüst olduğunu anlarım.  
\n
\n  
\n
\n     YENİ ADLİYE SÖZLERİNE TEPKİ 
\n
\n    Akyüz, İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş ın yeni adliye binası için söylediği sözlerden dolayı eleştirerek sözlerini şöyle tamamladı: Geçtiğimiz günlerde çıkıyorsun adliye binası ihanettir diyorsun. İki senedir neredeydin? Belediye başkanı olarak senin meclisinden onay alınırken burası yapılırken, ruhsat alınırken, kontrol ederken neredeydin? İki sene geçmiş, açılış zamanı gelmiş bu ilçeye ihanettir diyorsun. Bölgende fiziki ne değişiklik var görmedin mi? iki sene üstüne iş tamamlanmış, sorsan günü kurtaracaksın. Geldiği günden beri insanları suçladı, kendi yetersizliğini ortaya koymadı. İlkadım Belediyesi kendi başına yönetiliyor. İlkadım Belediyesi nde Necattin Demirtaş, çöp toplamanın, kaldırım yapmanın sadece belediye başkanlığı yapmanın kriteri olduğunu düşünüyor. Onun, dışında Samsun da kaçak yapılaşma en fazla Necattin Bey in döneminde olmuştur. Bugün geldiğimiz noktada bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bu uyarılarımızı siyasi polemik olarak algılamasın. Siyasi polemiği seçim zamanında aday olan arkadaşlarla konuşursunuz. İlkadım Belediyesi ni kendi mantığınla, kendi bildiğinle yönetemeyeceğini uyarmak istiyorum. Burada yaşayan bir halk var. Burada yaşayanların haklarını korumak zorundasın. Burası Necattin Demirtaş Belediyesi değil, bırası İlkadım Belediyesi dir.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

 Kan donduran ifadeler

3 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

4 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

5 Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

6 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

7 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

8 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

9 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

10 3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

hızWeb