Hastanelerin galoşları ZİCEV den

SADEF temsilcilerinin ziyaret ettiği ZİÇEV in yetkilileri vakıf bünyesinde galoş üretip hastanelere sattıklarını söyledi. SADEF 6. Bölge Başkanı Köksal Akman, Feshane etkinliklerinde ZİÇEV e stand sözü verdi\r\n

Hastanelerin galoşları ZİCEV den
\n  Samsun Dernekleri Federasyonu (SADEF), Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ile tanışmak ve aradaki bağların sıklaşması amacıyla vakfı ziyaret etti. Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkesi müdürü Muharrem Yaşar, Burada eğitim alan öğrencilerimiz, hastanelerde kullanılan galoşları üreterek satıyorlar. Sattıkları ürünlerle de kendi ihtiyaçlarını karşılıyorlar dedi. 
\n
\n  
\n
\n GELİRİ ÇOCUKLARA
\n
\n Ziyarete SADEF 6. Bölge Başkanı  Köksal Akman, yönetim kurulu üyeleri Ebru Akal, İlknur Yılmaz, Tuncay Büyükdurmuş, Selahattin Altun, Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi müdürü Muharrem Yaşar ve ZİÇEV Eğitim Koordinatörü Zeynep Ekşi katıldı. Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde yaptıkları çalışmalardan bahseden Yaşar, Burada 100 öğrencimize eğitim veriyoruz. Bedensel, zihinsel, özel eğitime muhtaç tüm öğrencilerimize gerekli tüm eğitimlerin sağlanması için vakıf bünyesinde çalışıyoruz. Çocuklarımız burada hastanelerde kullanılan galoşları üretiyorlar. Kendi ürettikleri malzemelerle elde ettikleri gelirle de kendi ihtiyaçlarını karşılaşmış oluyorlar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n FESHANE DE STAND SÖZÜ
\n
\n Vakıf bünyesinde eğitim gören tüm öğrencilerle gurur duyduğunu söyleyen SADEF 6. Bölge Başkanı Akman ise, Bu vakıfla tanışmam geç oldu. Yapılan çalışmalar gerçekten gurur verici. Herkesin engeli çocuğu olabilir. Bunu bilerek vakfınıza gereken maddi ve manevi desteği sağlayacağım. Vakfın kendini daha fazla tanıtabilmesi için İstanbul Feshane de Mayıs ayında gerçekleşecek olan Samsunlular günü etkinliklerinde mevcut standlarımızdan birini vakıf için ayıracağım. Bunun yanı sıra bilgisayar, dolap, masa, fotoğraf makinesi gibi birçok ihtiyacınızın karşılanması için de elimden geleni yapacağım. Önemli olan ortak çalışmalara imza atmaktır. Gereken desteğinde bundan sonra artarak devam edeceğine inanıyorum şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

3 Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

4 Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

6 Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

7 Samsun'da aracıyla uçuruma yuvarlandı, kurtarılamadı

Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

8 Sosyal medyada canlı yayın yaptığı sırada kendini vurdu

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

9 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

10 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

hızWeb