EN DEĞERLİ İNSAN

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Genç Girişimciler İcra Kurulu, TOBB Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu onuruna bir kahvaltı düzenledi.

EN DEĞERLİ İNSAN
\n   Sevgi Kafe’de düzenlenen kahvaltıya Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Karadeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Fahrettin Ulusoy, TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören ve Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya, TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Kerem Tüfekçi ve Genç Girişimciler İcra Kurulu Koordinatörü Necmi Alıç katıldı.
\n
\n  
\n
\n Kahvaltıda konuşan Samsun TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Kerem Tüfekçi, ikinci kez Samsun TSO Başkanlığı’nın yanı sıra TOBB Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Salih Zeki Murzioğlu’nu tebrik ederek, yeni çalışma döneminde başarılar diledi. Genç Girişimciler Kurulu’na verdiği destekten ötürü de ayrıca Murzioğlu’na teşekkür eden Tüfekçi, “Bizim amacımız gençlerdeki kariyer planlarındaki girişimciliklerini ön plana çıkartarak iş talep edenden, iş arz eden duruma getirmek. Aynı zamanda bir başka amacımız ise kendi üyelerimiz ve Türkiye’nin diğer illerindeki arkadaşlarımız arasındaki iletişimi artırarak bir anlamda aramızda bir ağ kurmak. Ayrıca, üniversite ile Milli Eğitim’le de ilişkilerimiz olacak. Bizim zaten esas kitlemiz orada okuyor ve yetişmeye çalışıyorlar. İnşallah bu dönem üyelerimiz arasındaki kaynaşmayı daha da çok sağlayarak birlikteliği artıracak aksiyonlara imza atacağız. Çalışmalarımızı yürütürken her zaman olduğu gibi, bundan sonra da sizlerin tecrübesinden de azami şekilde faydalanacağız” dedi.
\n
\n  
\n
\n Genç Girişimciler İcra Kurulu üyelerine yaptıkları organizasyondan ötürü teşekkür eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, “Geçen dönem sizlerle birlikte gayet güzel bir çalışma dönemi geçirdik. Yeni dönemde de yine hem Odamız adına hem de Samsun adına sesimizi duyuracak, genç girişimcilere yakışacak organizasyonlara inşallah hep birlikte imza atacağız. Bizler burada sizlere destek için varız. Bizlere getireceğiniz fikirlerinize, projelerinize ve organizasyonlara açığız. Sizlere bundan önce olduğu gibi bundan sonra da elimizden geldiğince tüm desteği vermeye çalışacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Kahvaltıda, girişimcilik konusundaki deneyimlerini de gençlerle paylaşan Murzioğlu, insan kaynağının önemine değindi. İnsana yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu belirten Başkan Murzioğlu, “Gerçekten de günümüz iş dünyasında teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, ne kadar büyük yatırımlar yapılırsa yapılsın, insan kaynağı bir işletmedeki en önemli ve en değerli girdi olmaktadır. Rekabet edebilmek kavramının giderek ön plana çıktığı günümüz ekonomik sisteminde teknolojiye erişim imkanlarının işletmeler için eş düzeyde olduğunu varsayarsak, insan kaynağı en önemli ayırt edici faktör olarak ön plana çıkmaktadır. Sınırların neredeyse ortadan kalktığı bir dünya düzeni içindeyiz. Bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan en küçük bir gelişme tüm dünyayı etkileyebiliyor. Tüm dünyada üretim teknolojileri, pazarlama metotları ve hatta ihtiyaç eğilimleri bile oldukça hızlı bir değişim gösteriyor. Bu denli hızlı değişimden kuşkusuz mesleklerde nasibini alıyor. İnsan farklı olmazsa, insan size o deneyimi kazandıramazsa hiçbir şekilde başarılı olamazsınız. İşyerinde farkı yaratacak insandır. Neyi nasıl yapmak istiyorsanız kendinize yol çizmeniz gerekiyor. Her iş yerinde hepimizin, kendimizin yapabileceği, ortaya çıkarabileceği, farkımızı gösterebileceği ve oluşturacağı şeyler bulmak zorundayız” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

1 Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

2 Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

Samsun Türkiye'de ilk sırada

3 Samsun Türkiye'de ilk sırada

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

4 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

5 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Washington'da Floyd protestosu

6 Washington'da Floyd protestosu

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

7 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

8 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

9 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

10 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

hızWeb