YABANCI ÖĞRENCİLERİN BELGE SEVİNCİ

\r\n Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Türkçe eğitimi alan yabancı öğrencilere belgeleri verildi.

YABANCI ÖĞRENCİLERİN BELGE SEVİNCİ
\n  
\n
\n Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 19 Ağustos’ta başlayıp 6 Eylül’e kadar devam edecek olan “Yaz Türkçe Kursu”na katılmak üzere Samsun’a gelen Sırbistan’ın Sancak Bölgesi’nden 20, Bosna-Hersek’ten 3, Arnavutluk’tan 2 ve Gürcistan’dan da 23 olmak üzere toplam 48 öğrenci OMÜ Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende katılım belgelerini aldılar.
\n
\n  
\n
\n Törene Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Prof. Dr. Mahmut Aydın, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Eren, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Zeki Terzi, Balkan Türkleri Derneği Genel Başkan Vekili İzzet Altuntaş, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bekir Şişman, öğretim üyeleri ve uluslararası öğrenciler katıldı. 
\n
\n  
\n
\n Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bekir Şişman; “OMÜ Türkçe Öğretim Merkezi olarak ilk etkinliğimizi başarılı bir biçimde sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurs süresince fedakârca çalışan öğretim elemanlarımızı kutluyorum. Bu kurslar aynı zamanda birer kültür köprüsü görevini de görecektir. Kurs sürecinde öğleye kadar Türkçe dersleri yapıldı; öğleden sonraları ise sosyal aktiviteler adı altında şehrimizin tarihi ve kültürel dokusu öğrencilere tanıtıldı” dedi. 
\n
\n  
\n
\n Öğrencilere hitaben konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan ise, “Gittiğim Balkan ülkelerinde Türkçe konuşanları gördüğüm zaman heyecanlanıyorum. Türkiye’de tüm Balkanlardan akrabalar mevcut. Dolayısıyla sizler de bizim akrabamız sayılırsınız. Biz ancak birlik olursak birbirimize destek verirsek güçlü olabiliriz. Ben Balkanlarda çok bulundum ve kendimi hiç yabancı hissetmedim. OMÜ Türkçe Merkezi’nin ilk öğrencileri oldunuz ve tarihe geçtiniz. OMÜ Türkçe Eğitim Merkezinin kadrosu giderek daha da güçlenecektir” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Gürcü ve Boşnak öğrencilerin Türkçe şiir ve şarkılar da söyledikleri programın sonunda katılımcılara belgeleri verildi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

3 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

4 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

5 Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

6 Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

7 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

8 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

9 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

10 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

hızWeb