Bafra ya tren şart

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra nın başta tarım olmak üzere turizm, hayvancılık, balıkçılık gibi önemli potansiyelleri olduğunu, bu ilçenin mutlaka hızlı, güvenli ve ucuz ulaşım ağlarıyla donatılması gerektiğini söyledi. Genç, Bafra yı trenle Sa

Bafra ya tren şart
\n  Samsun un ve bölgenin ticari tarihinin anlatıldığı Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabının tanıtımı amacıyla Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Samsun Kültür ve Tarih Buluşmaları nın 5. si Bafra da yapıldı. İlk önce AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden Başkan Genç, burada AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ve partililerle sohbet etti. Başkan Genç, Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Şener in de eşlik ettiği ziyaretler kapsamında Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ya konuk oldu. Bafra nın öneminden bahseden Katırcı, ziyaretinden dolayı Başkan Genç e teşekkür etti. Genç, ziyaretin anısına Katırcı ya Osmanlı kaftanı ve Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik (Samsun) kitabı hediye etti.
\n
\n  
\n
\n POTANSİYELİ VAR
\n
\n Bafra Belediyesi ni de ziyaret eden Başkan Genç, daha sonra Bafra Ticaret ve Sanati Odası nın misafiri oldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra nın Bafra nın önemli bir ilçe olmasına rağmen potansiyelini istenilen şekilde değerlendiremediğini söyledi. Başkan Genç, Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odasını da ziyaret etti. Oda 2. Başkanı Savaş Özcan, ilçeler ile Samsun merkez arasında ulaşım problemi yaşandığını, bunun da şoförleri, esnafları ve vatandaşları olumsuz etkilediğini dile getirdi.
\n
\n  
\n
\n BAFRASPOR UN YERİ ÜST LİG
\n
\n Bafra Sağır ve Dilsizler Derneği ne konuk olan ve Dernek Başkanı Bülent Gözlü ile görüşen Başkan Genç, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Genç, Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mümine Ersin i de ziyaret etti. Şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Başkan Genç daha sonra Bafra 75. Yıl Huzurevi ni ziyaret ederek yaşlıların gönlünü aldı. Bafra Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Çamaş ı ziyaret eden Başkan Genç, Bafraspor un üst ligleri hakettiğini söyledi. Bafra da esnafları gezen Başkan Genç, vatandaşlarla bol bol sohbet etti, onları Kültür ve Tarih Buluşmalarına davet etti.
\n
\n  
\n
\n ULAŞIM KOLAY OLMALI
\n
\n Bafra Belediyesi Kültür-Sanat Merkezi nde düzenlenen Samsun Kültür ve Tarih Buluşmaları nda konuşan Başkan Genç, Bafra nın 7 bin yıllık bir tarihi geçmişe sahip olduğuna dikkat çekerek, ilçenin ürünlerini liman ve hava kargo ulaşımları ile dünyaya satabileceğini söyledi. Kızılırmak Deltası nın ilçe için hayati öenm taşıdığını belirten Genç, Bafra tütünü dünyanın en kaliteli tütünüdür. Bunu iyi kullanmalıyız. Yine Bafra ilçemizde bilinçli ve organik tarım üreticilerimizi dünyaya açacaktır. Bafra Pidesi, Bafra Nokulu nun lezzetini Samsunla sınırlı bırakmamalıyız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAFRA KEŞFEDİLMELİ
\n
\n Turizm potansiyeli fazla olan Bafra nın konaklama eksikliği bulunduğuna dikkat çeken Genç, Kızılırmak Deltası tam bir cennet. Buradaki kuş türleri turist çekmeye yeter, ancak konaklama imkanı yok. Asarkale, Nebiyan Dağı, barajlar önemli turistik yerler. Tur şirketlerine burayı keşfettirmeliyiz. Konaklama tesisleri olduğunda gelecek turist en az bir gün burada kalır. Bu da ilçemize, esnaflarımıza ekonomik katkı demek diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n GURBETİ ÖNLEMELİYİZ
\n
\n Bafra da üretilen ürünlerin en hızlı, en güvenli ve ekonomik şekilde Samsun limanına ve hava kargo merkezine ulaşması gerektiğini ifade eden Başkan Genç, Örneğin Bafra nın inciri çok lezzetli, ancak çabuk bozuluyor. Gerekli işleme tesisleri olmadığı için dünyaya satamıyoruz. Bu eksikliği gidermeliyiz. Bunların yanısıra liman ve hava kargoyla bağlantılı demiryolu Bafra için şart. Bafra ve diğer ilçelerimizle şehir merkezi arasında ulaşım engelini çözmeliyiz. Samsun 17 ilçesiyle bir bütün. İlçelerimiz ne kadar gelişirse Samsun o kadar büyür. Bafra Samsun un önemli bir parçası ve bu parçayı ilçeyi dünyaya açacak limandan uzak tutamayız. Bütün bunlar çocuklarımızın gurbete gitmesini önleyecek ve böylece aile bağlarımız daha kuvvetli olacak, analar çocuklarından ayrılmayacak şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

1 Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

2 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

3 Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

4 Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

5 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

6 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

7 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı

8 Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

9 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

10 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

hızWeb