Emekli iyileştirme istiyor

TÜED Samsun Şubesi İdari Sekreteri Yahya Can, 2001-2005 yılları arasında emekli olan mensuplarımızın haklarında iyileştirme yapılması için mücadelemiz sürüyor. Mücadelemiz uzun sürse dahi yılmayacağız dedi\r\n

Emekli iyileştirme istiyor
\n    Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Samsun Şubesi İdari Sekreteri Yahya Can, 2000 yılından önce emekli olanlarla ilgili intibak mücadelemiz 20 yıl sürdü ve kazandık. Şimdi de 2001-2005 yıllarında emekli olan mensuplarımızın haklarında iyileştirmeler yapılması için mücadelemiz, yıllar sürse bile devam edecektir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n MAĞDURİYETLER SÜRÜYOR
\n
\n Kazanımlarına rağmen emeklilerin mağduriyetlerinin sürdüğünü söyleyen Can şunları söyledi: Emeklilerimizin maaş aldıkları bankalarla ilgili promosyon çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çalışmalarımızın da emeklilerimizin lehine olacağına inanıyorum. Derneğimizin, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın demiryolları ve belediye otobüsleri için yüzde 50 indirim sağlanması yönündeki çalışmaları olumlu sonuçlandı ve 2 Ağustos 2013 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Ancak derneğimizin bunca mücadelesine rağmen emeklilerimizin mağduriyetleri devam etmektedir. Her bayramı buruk geçiren emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde asgari ücretin neti tutarında iki ikramiye verilmesini bekliyoruz.  
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb