Demirtaş’tan evraklı tepki

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ulugazi Mahallesi sakinleriyle bir araya geldiği toplantıda kendisine yöneltilen eleştirilere tapu ve icra kağıdı ile yanıt verdi. Başkan Demirtaş, geçmiş dönemde icralık olan otomobilin haciz kaydını ve Halk Ek

Demirtaş’tan evraklı tepki
\n    Ulugazi Mahallesi sakinleri tarafından kendisi için verilen kahvaltıya katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 5 yılda hayatı geçirdiği projelerden bahsetti, seçimi kazanması halinde hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı.
\n
\n  
\n
\n ‘UMUT TACİRLERİ VAR’
\n
\n Seçim sürecinde bazı adayların umut tacirliği yaparak oy toplama hevesinde olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Umut tacirliği yapmak bize yakışmaz. Belediye başkanı olmak için bugün konuşup yarın başımı öne eğemem. Onurumla yaşadım, onurumla da öleceğim. Herkes ağzından çıkanı kulağı duyacak. Olmayacak işlerle, Vaatlerle insanların kafasını karıştırıp seçim kazanma dönemleri çok eskide kaldı. Halkımız artık bir aday’a bakıyor bir de vaatlerine bakıyor ve iş yapıp yapamayacağını anlıyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n ‘EVRAKLAR YALAN SÖYLEMEZ’
\n
\n Hayatı boyunca yalan söylemediğini vurgulayan ve kendisine yönelik iftiralarla dikkat çekmeye çalışan adaylar olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, “Biz göreve geldiğimiz icralık otomobil vardı dedim. Konunun muhatabı olan aday çıktı ve beni yalanladı. Bir insan doğru olduğunu bir konuyu nasıl inkar eder? O zaman biz de Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’nden aldığımız belgeye bakalım. 55 AE 006 plakada 2009 yılında İlkadım Belediye Başkanlığı adına kayıtlı bulunan Volkswagen marka otomobilin hak mahrumiyeti olduğu yazıyor. Samsun 2. İcra Müdürlüğü’nün 2008/5161, 2009/4234 ve 2009/1793 sayılı hacizlerin konulduğu kayıtlarda var” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ‘BİZİM Kİ HİZMETTEN, SİZİNKİ NEYDENDİ?’
\n
\n İlkadım Belediyesi’nin borcunun olmasının normal olduğunu ifade eden Başkan Demirtaş, “Biz hizmet ettik. Hizmet edilen yerde borcun olması çok doğaldır. Şimdi çıkmışlar alacak-borç siyaseti yapmaya çalışıyorlar. Kardeşim, ben bu millete hizmet ettim de belediyenin borcu var. Bir o kadar da alacağı var. Bir de önceki dönemlerde halka hizmet edilmeden yapılan borçlar var ki ben de bunu anlamıyorum. Borç ve alacak konusunu dile getiriyorlar. Ben işletme fakültesi mezunu bir adamım ve ağzımdan çıkanı da her zaman kulağım duyar. Son dönemde bir de Halk Ekmek Fabrikası’nı eleştirmeye başladılar. Proje bizim değilmiş de yatırım bizim değilmiş. Buyur kardeşim bu alanın tapusu. Bizim öngördüğümüz şartları yerine getirdiği sürece 20 yıllığına özel bir firma tarafından kiralandı. O laf attıkları fabrikası olmasaydı Samsun’da ekmek fiyatı bugün 1 TL’ye ulaşırdı” dedi.
\n
\n  
\n
\n MAHALLE HATIRASI
\n
\n Konuşmasında hayata geçirmeyi planladığı projelerini de anlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, daha sonra vatandaşların kendisine yönelttiği sorulara yanıt verdi. Başkan Demirtaş daha sonra vatandaşlardan gelen hatıra fotoğrafı talebini de geri çevirmeyerek mahalle sakinleriyle birlikte objektiflere poz verdi. 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bimcell TL Yüklemesi

6 Bimcell TL Yüklemesi

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

7 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

hızWeb