Akçeli işlerde olmadım

Atakum Belediye Başkan Metin Burma, işlerini kişilerin değil kamunun yararını düşünerek yaptığını belirterek, Akçeli işlerde olmadım. Bu yüzden halkın arasında başım dik, alnım açık dolaşabiliyorum. Metin Burma ismine kimsenin leke sürmesine izin vermedi

 Akçeli işlerde olmadım
\n  Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Çatalçam Yeşilyurt Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Burma, kendisinden sosyal tesis isteyen mahalle sakinlerini, Sosyal tesisinizin kefili benim. Projesini de çizeceğim, binayı da yapacağım. Benim söz verdimi yerine getiren biri olduğumu biliyorsunuz. Biraz sabır ederseniz, çok amaçlı güzel bir sosyal tesise kavuşacaksınız dedi.  
\n
\n  
\n
\n TORUNLARIM KADAR ÖZEL 
\n
\n 1994 yılında belde kurucu belediye başkanı olarak göreve başladığı Atakum a 15 yıldır hizmet verdiğini belirten Burma, 20 yaşındaki Atakum un 15 yıllık belediye başkanıyım. Başladığımız dönemlerde 17-18 bin nüfusumuz vardı. Caddelerinden kanalizasyon akan, makine parkı olmayan, yol açmak için DSİ den, Karayolları ndan emanet dozer, kepçe almak zorunda olduğumuz, kırık dökük bir masa üzerinde proje üretip, geleceği şekillendirmeye çalıştığımız bir yerden bugünlere geldik. Yaptığımız çalışmalar sonucunda  Atakum artık 150 bin nüfusuyla, Türkiye nin en çekici, hızlı bir şekilde değişen ve gelişen yerlerinden biri haline geldi. Atakum benim için çocuklarım kadar güzel, torunlarım kadar özel bir yerdir. Ömrümün 15 yılını Atakum a ve Atakumluya hizmet için verdim. Allah tan korkan herkes gecesini gündüzüne katarak bu kente emek vermiş, iş ve proje üretmiş, alın terini akıtmış birine laf atamaz, atmamalıdır da diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n ALNIM AÇIK, BAŞIK DİK
\n
\n Başkanlık yaptığım dönemde bir metrekare yer edinmediğini hatırlatan Burma, Akçeli işlerde olmadım. İşlerimi kişilerin değil kamunun yararını düşünerek yaptım. Bu yüzden alnım her zaman açıktır. Halkın arasında da başım dik, alnım açık dolaşabiliyorum. Metin Burma ismine kimsenin leke sürmesine izin vermedim. Bu saatten sonra da bunun olmasına müsaade etmem diye konuştu.  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

1 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

2 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

3 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

4 Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

5 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

6 Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

7 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

8 Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

Başkentte etil alkol operasyonu

9 Başkentte etil alkol operasyonu

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

10 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

hızWeb