BORSAN IN CİRO HEDEFİ 500 MİLYON TL

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “Son dönemde ülkede yaşanan hayretle izlediğimiz gelişmeler ticari hareketi etkiledi” dedi. \r\n

BORSAN IN CİRO HEDEFİ 500 MİLYON TL
\n   Yaptıkları yatırımlar, sektörle ilgili hedefler ve ülkede yaşanan son olaylar hakkında açıklamalarda bulunan Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “Son dönemde ülkede yaşanan hayretle izlediğimiz gelişmeler ticari hareketi etkiledi. Bu gibi zamanlarda ihracatın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Dövizin artması ihracatı daha da kolaylaştırıyor. Böyle bir dönemde döviz artışından zarar görmeyen nadir firmalardan birisiyiz. Türkiye’de ticaret yapan işletmelerin büyük bir bölümü döviz artışından dolayı ciddi zarar gördüler. Biz, şükürler olsun ki bir ticari kayıp yaşamadık. Tam tersine, ihracat artışı sağladık. Bu nedenle hedeflerimizden uzaklaşmamış olduk. Bütün bu gelişmeler ekonomik anlamda bizi etkilemedi ama manevi olarak her Türk vatandaşı gibi biz de ileri derecede huzursuzluk duyuyoruz. Bu sıkıntıların bir an önce ortadan kalkmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n 3 FABRİKA İLE ÜRETİM YAPIYORUZ
\n
\n Borsan Grup un 2014 yılı yatırımlarından da bahseden Adnan Ölmez, geçen Ocak ayında Yılka Alüminyum Kablo’nun yüzde 90’ınını aldıklarını belirterek, “2013 Ağustos ayında ön protokolünü yaptığımız, Türkiye nin ikinci en büyük alüminyum kablo üreticisi olan Yılka Kablo yu Ocak 2014 de resmi olarak yüzde 90 ınını Borsan Grup a kattık. Ayrıca Ocak 2014 te bünyemize bir TV kanalı ve Kırgızistan ın en büyük konut projesini yapan Borsan Construction u ekledik. Böylelikle Borsan Grup 10 şirketle beraber faaliyetlerini gösteren bir grup oldu. Grupta 3 tane fabrikayla üretim yapılıyor. Borsan Kablo, Yılka Alüminyum Kablo ve Borpanel Mobilya ile beraber 3 fabrikamız üretim yapıyor. Tabi ki 2014 te kendimize hedef koyduğumuz 500 milyon TL lik cironun da büyük bir bölümünü üretim yapan fabrikalarımız gerçekleştiriyor. Geride bıraktığımız iki ayda bu doğrultuda hedeflerin tamamının gerçekleşmesi konusunda bir performans ortaya konulabildi. Sonuç itibariyle, belirlediğimiz ana ciro hedefine ulaşabilmek için, yılın ilk iki ayında hedefimizi yüzde yüzün üzerinde gerçekleştirmeyi başardık” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Borsan Grup un tecrübesiyle krizleri fırsata çevirebildiğini belirten Ölmez, geride bıraktıkları 30 yıllık dönem içerisinde birçok siyasi ve ekonomik kriz yaşadıklarını, tecrübeleriyle bunu fırsata çevirmeyi başardıklarını ve ne zaman nerede ne yapacaklarını bildiklerini, tedbirlerini de ona göre aldıklarını sözlerine ekledi. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

1 Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

2 Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

Samsunspor yol haritasını belirledi

3 Samsunspor yol haritasını belirledi

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

5 Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

6 Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

7 Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

8 Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

9 Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

10 Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

hızWeb