Samsun a 530 milyonluk sağlık yatırımı

AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun a son 12 yılda 530 milyon TL sağlık yatırımı yapıldığını belirterek, Sağlık sisteminde devrim niteliğinde yapılan yeniliklerle vatandaşlarımızın çilesine son verildi dedi\r\n

 Samsun a 530 milyonluk sağlık yatırımı
\n  
\n
\n AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti Hükümeti nin sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesini, sosyal devlet anlayışının vazgeçilmez unsurları arasında gördüğünü belirterek, 
\n
\n AK Parti iktidarı, son 12 yılda sağlıkta büyük hizmetler etmiş, dev eserler kazandırmıştır. Hastanelerden geri çevrilme, rehin devri, ilaç kuyruğu gibi AK Parti den önce yaşanan bu kavramlar tarih olmuştur. Artık gezici sağlık birimleri ve sağlık ocakları arttı. Sağlık ocaklarında herkese ücretsiz sağlık hizmeti verilmeye başlandı. Bu anlamda ilimize son 12 yılda 530 milyon TL sağlık yatırımı yapılmıştır. dedi. 
\n
\n  
\n
\n DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİLİKLER
\n
\n Sağlıkta kaliteli hizmetin arttırılması, yeni tesislerin yapılması, hastanelerin tıbbi cihazların son teknoloji haline getirilebilmesi için bütçeden sağlığa ayrılan payın yükseltildiğine dikkat çeken Başkan Köktaş, Sağlık sisteminde devrim niteliğinde yapılan yeniliklerle vatandaşlarımızın sağlık çilesine son verildi. 2003 - 2013 yılları arasında merkez ve ilçelerimizde teknolojik cihazlarla donatılmış, 400 yataklı Samsun Bölge Hastanesi, 134 yataklı Mehmet Aydın Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji Ünitesi, 105 yataklı Samsun Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi prefabrik bloğu, 100 yataklı Terme Devlet Hastanesi, 41 yataklı Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni bloğu, 30 yataklı Ayvacık Devlet Hastanesi, 30 yataklı Alaçam Devlet Hastanesi yeni bloğu, Çarşamba Devlet Hastanesi ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2 Adet Aile Sağlığı Merkezi, Mehmet Aydın Hastanesi yeni bloğu, Havza Devlet Hastanesi Mehmet Öncel Diyaliz Merkezi, 250 yataklı Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi, 12 Adet Aile Sağlık Merkezi, 1 adet sağlık evi gibi yeni sağlık tesisleri yapılırken, Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi nin ile Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi nin tadilat ve onarımı da gerçekleştirilmiştir diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n OTEL KONFORUNDA HİZMET 
\n
\n Kamu özel ortaklığı modeli ile Samsun a 516 milyon TL tutarında, 1 bin 150 yataklı yeni tesislerin de kazandırılacağını belirten Başkan Köktaş, Bununla ilgili olarak 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 150 yataklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon, 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 200 yataklı Onkoloji Hastanesi, 300 yataklı KVC Hastanesi ve Kardiyoloji, Samsun Şehir Hastanesi ve 300 yataklı Gazi Devlet Hastanesi ni şehrimize kazandırıyoruz. Hastanelerimizde teknik donanım eksikliği de sona erdi. Son teknolojiyi takip ederek cihaz yatırımı yaptık. Sağlık Bakanlığımıza bağlı hastanelerinde 2002 yılında hiç MR (Manyetik Rezonans) ve BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazı yokken, şu anda 14 MR ve 15 BT cihazı ile vatandaşımıza otel konforunda hizmet sunuluyor. 2010 yılında yurt çapında uygulamaya koyulan Aile Hekimliği ile birinci basamak sağlık hizmetleri güçlendirildi. 2013 itibariyle Samsun da 361 aile hekimi vatandaşlarımızın hizmetinde dedi.
\n
\n  
\n
\n MEMNUNİYET ORANI YÜKSELDİ
\n
\n Evde Sağlık Hizmeti uygulaması ile yatağa bağımlı hastaların evinde tedavi edildiğini ifade eden Köktaş, 2010 yılında başlatılan Evde Sağlık Hizmeti ile yatağa bağımlı hastaların, hastanede yapılması zorunlu olmayan tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının ev ortamında yapılması ve hastanede kalış sürelerinin kısaltılması amacıyla bugüne kadar ilimizde 6 bin 511 hastanın evde bakım ve rehabilitasyon hizmetinden yararlanması sağlanmıştır. Acil durumlarda vatandaşımızın imdadına yetişilmesi için 112 Acil Servislerinde devrim niteliğinde yenilikler yapıldı. Ambulans sayıları arttı. 2002 de ilimizde 8 olan ambulans sayısı 2013 yılı itibariyle 56 oldu. Ayrıca 6 olan 112 acil istasyon sayısıda 34 e çıkarıldı. Kar paletli ambulans, helikopter ve uçak ambulans, deniz ambulansı gibi yatırımlarımızla hastalarımıza her koşulda ulaşabilmenin yolu açıldı. Sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı 2002 yılında yüzde 40 iken bu oran yüzde 94 e ulaştı. Bu anlamda AK Parti, sağlık hizmetlerinin yurdun her köşesinde, toplumun bütün kesimleri için erişilebilir, etkili, verimli nitelikli ve sürdürülebilir olmasını sağlamaya, büyük hizmetler yapmaya devam edecektir diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

1 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

2 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

3 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

4 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

5 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

6 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

7 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

İş adamı kazada hayatını kaybetti

8 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

9 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Fındık fiyatları ne kadar? 28 Mayıs Perşembe il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 28 Mayıs Perşembe il il güncel fındık fiyatları

hızWeb