Konferansta Cinsiyet gerginliği

Avrupa Birliği ve Türkiye de Kadın ve Siyaset konulu konferasında erkeklere yönelik sert eleştirilerde bulunan OMÜ İİBF öğretim üyesi Doç. Dr. Nuray Ertürk Keskin in konuşması gerginliğe neden oldu, Kürsüye gelen STSO Başkan Murizoğlu, Burada bulunan e

 Konferansta Cinsiyet gerginliği
\n  
\n
\n  
\n
\n Samsun AB Birliği Merkezi ve Samsun İli Kadın Girişimciler Kurulu İşbirliği ile düzenlenen Avrupa Birliği ve Türkiye de Kadın ve Siyaset konulu konferas ile TangoNeva konseri, Samsun Sanat Merkezi nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, STSO Yönetim Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. 
\n
\n  
\n
\n KADINLAR ERKEKLEŞMEMELİ
\n
\n Konferansta konuşan OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuray Ertürk Keskin, kadınların siyasete girememesinin, erkek egemenliğinden kaynaklandığını söyledi. Doç. Dr. Keskin, Erkek egemen siyaset bize, erkeğin daha iyi konuştuğunu ve kürsüyü daha iyi kullandığını söylüyor. Kadının önündeki engellerin kaldırılması mümkün görülmüyor. Çözüm nerede? Kadınların siyasette sayısının artması, erkek egemenliği olduğu sürece sorunları çözmeyecek. Çünkü kadınlar, orada var olabilmek için, erkekler gibi davranmaya başlıyorlar. Böyle bir siyasete ihtiyaç yok. Kadınlar erkekleşerek siyasette yer almamalı. Siyaset kadınlaşmalı. Ülkemizde siyaset öfke ve korkuyla yapılıyor. Bunun nedeni de erkeklerdir. Ama burada bulunan erkeklerden özür diliyerek söylüyorum; Çünkü, savaşçı ve son derece saygısız, hepimize televizyon kapattıracak kadar öfke dolu. Bugünün sorunlarını hayal kurup düşünerek çözmeliyiz. Erkeklerin bu konuda düşünmesi zor. Zaten karar mekanizmalarında yer bulmuşlar ve birlikte hareket edebiliyorlar dedi.
\n
\n  
\n
\n HAKARETLE KARŞILAŞTIK
\n
\n Doç. Dr. Nuray Ertürk Keskin in konuşmasının ardından kürsüye gelen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, STSO Avrupa Bilgi Bürosu ve Kadın Girişimciler Kurulu nun davetlisi olarak buraya geldiniz. Sizleri buraya davet edenlerin arasında benim gibi erkekler de vardı. Hocamızı buraya, hemcinsiniz diye davet ettik. Ama gördük ki burada hakaretle karşılaştık. Ben buraya davet ettiğim erkeklerden, hocam adına değil ama ev sahibi olarak kendi adıma özür diliyorum. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından hem klasik tango hem de çağdaş tonal müziği yorumlamayı amaçlayan ve piyanist Ayşe Nil Ülgener tarafından kurulan Tangoneva grubu bir konser verdi. 
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun şehidini karşıladı

1 Samsun şehidini karşıladı

Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

2 Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

Dehşet veren olay

3 Dehşet veren olay

Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

4 Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

5 Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

6 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

Samsun'da yarım asırdır zamana 'ayar' veriyor

7 Samsun'da yarım asırdır zamana 'ayar' veriyor

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

8 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

06 Haziran Cumartesi Samsun hava durumu

9 06 Haziran Cumartesi Samsun hava durumu

Fındık fiyatları ne kadar? 06 Haziran Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 06 Haziran Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

hızWeb