Sorun çıkaran başkanı indirin

Engelli vatandaşlar ve aileleriyle biraraya gelen CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, Samsun da insanları sevmeyen, sürekli fırça çeken, aşağılayan ve azarlayan bir belediye başkanı var. Gelin size sorun çıkaran başkanı indirin dedi\r\n

Sorun çıkaran başkanı indirin
\n   CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz ile İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, Derya Düğün Salonu nda engelli vatandaşlar ve aileleri ile biraraya geldi. Samsun da insanlara aşağılayan ve azarlayan bir belediye başkanı olduğunu belirten Cengiz, Gelin size sorun çıkaran başkanı indirin dedi.
\n
\n  
\n
\n ÜCRETSİZ ULAŞIM SÖZÜ 
\n
\n Engellilerin ulaşımda ciddi sorunlar yaşadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Sizler beni tanıyorsunuz. Aramızdaki arkadaşlarımızla dostluklarımız var. Samsun un ve Samsun halkının ciddi sorunları var. Fakat sizin daha ciddi sorunları var. 31 Mart sabahı sizin gözünüz, kulağınız, bacağınız olmak istiyorum. Ulaşım ciddi sıkıntı. İlçelerden insanlar tek araçla merkeze ulaşacak ama engelli arkadaşlarımıza çok özel bir sözüm var. Toplu taşıma araçlarında engelli arkadaşlarımız ve refakatçileri ulaşımdan ücretsiz yararlanacak. Samsun da 15 yıllık bir belediye başkanı var. Eminim ki peşinden koşanlar da oldu. Bu iktidara destek verdiniz ama sorunlarınız hala dağ gibi, sizin için hiçbir şey yapmadı. Bir arkadaşınızı bile meclise koymadı. Sizi oyalayan insanların peşinden gitmekten vazgeçin diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YILMAZ I İNDİRİN
\n
\n Cengiz, konuşmasını şöyle sürdürdü: Sizlerin, özellikle de tekerlekli sandalye kullanan arkadaşlarımızın rahatlıkla toplu taşıma araçlarına binebilmesi için düzenlemeler yapacağız. Engelli yaz kampı ve parkı projemiz, sesli kütüphane projelerimiz var. Samsun da insanları sevmeyen, sürekli fırça çeken, insanları aşağılayan ve azarlayan bir belediye başkanı var. Gelin size sorun çıkaran başkanı indirin. Bu gücünüz var sizin. Bizim işimiz sizlerle, sizlerden destek istiyoruz. Neden, Samsun belediyesi bu arkadaşlarımıza sahip çıkmıyor? 30 Mart sizler için çok daha önemli. Size destek olabilmem için Yılmaz ı indirmemiz lazım.
\n
\n  
\n
\n BİZLERİN AYIBI
\n
\n CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz ise yaptığı konuşmada, sokağa çıkamayan engelliler için belediyelerin ciddi sorumlulukları olduğunu belirterek, Şunu söylemeliyim ki, engelli arkadaşlarımızın bizlerle birlikte olması gerektiği noktasında samimi duygularım var. Özellikle dışarı çıkamayan kardeşlerimiz için de belediyelerin ciddi sorumlulukları var. Tüm fiziki mekanlar, sizin de kullanabileceği şekilde düzenlenmeli. Biz bir aracı, yolları, parkları, kaldırımları ve tüm fiziki mekanları sizlerin kullanabileceği şekilde düzenleyemediysek, o bizlerin ihmali hatta ayıbıdır dedi.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb