BÜYÜKŞEHİR SAHİP ÇIKSIN

Maddi sıkıntılara rağmen Samsunspor, bu noktaya geldi ve şampiyonluğun güçlü adayı. Yönetimi futbolcuları kutluyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bu konuya el atmalı. Samsunspor a destek olmak lazım. Köstek olmamak gerek. Sahiplenmek la

BÜYÜKŞEHİR SAHİP ÇIKSIN
\n  Türkiye Cumhuriyeti nde bütün Büyükşehir Belediyeleri takımlarına sahip çıkıyor. Ne yazik ki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Lılmaz,  hala duraksama hala düşünce hala eskiye dönmenin peşinde. Büyükşehir Belediyeleri nin elindeki yetki, imkanlar hiçbir işadamında yok. Yılmaz ın taşın altına elini koyması lazım. Samsunspor Sırat Köprüsü nden geçiyor.  
\n
\n  
\n
\n ÇAVUŞOĞLU NA KONUŞTU 
\n
\n Samsunspor un ve Türk futbolunu efsane futbolcularından eski Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, özel işleri için geldiği Samsun da çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Arkadaşımız Muhammet Çavuşoğlu na özel röportajda birbirinden önemli açıklamalar yapan Kral, maddi sıkıntı çekmesine rağmen şampiyonluğun en güçlü adayı olarak gördüğü Samsunspor a destek vermeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı da bombaladı. 
\n
\n  
\n
\n ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYI 
\n
\n Samsunspor un şampiyonluğun en güçlü adaylarından olduğunu belirten Tanju Çolak, Kadro derinliği çok olmamasına rağmen güzel futbol oynuyolar. Bu duruma geldi. Maddi manevi imkansızlıklar var. Birazcık destekle Samsunspor şampiyonluğun en güçlü adayı olur. Bana göre zaten en güçlü adayıdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi.
\n
\n  
\n
\n HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL 
\n
\n Ligde bu noktaya kadar gelen Samsunspor u tebrik ettiğini söyleyen Tanju Çolak, Yönetim Kurulu nu kutluyorum. Futbolun içinden gelen futboldan anlayan bir başkanın varlığından dolayı bugün Samsunspor buralara kadar gelmiştir. Futbolcuları alkışlıyorum. Bu zor şartlarda takımı buralara getirmek öyle her babayiğidin harcı değil diye konuştu.  
\n
\n  
\n
\n KÖSTEK OLMAMAK LAZIM
\n
\n Bence şamipyonluğa yönetim, futbolcular, taraftar inanmış diyen Kral, Ama şehrin ileri gelenleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bu konuya el atmalı. Samsunspor çok önemli bir marka. Samsunspor a destek olmak lazım. Köstek olmamak gerek. Sahiplenmek lazım. Aksi taktirde bu şampiyonluk kaçarsa kişiler Samsunspor un altında ezilirler ifadelerini kullandı. 
\n
\n  
\n
\n DURAKSAMA DÖNEMİNDE  
\n
\n Kırmızı-Beyazlı ekipte maddi sıkıntının büyük olduğunu ifade eden Tanju Çolak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı bu konuda eleştirirken sözlerini şöyle sürdürdü: Maddi sıkıntıyı Teknik Direktör Hüseyin Kalpar dile getirdi. Başkan Emin Kar da ifade ediyor. Bu durum nerelye kadar gidecek bilmiyorum. Ancak şu gerçek ki Türkiye Cumhuriyeti nde bütün Büyükşehir Belediyeleri takımlarına sahip çıkıyor. Ne yazik ki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya yılmaz,  hala duraksama hala düşünce hala eskiye dönmenin peşinde. Yok kardeşim. Bu işin ciddiyeti çok önemli.
\n
\n  
\n
\n TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI 
\n
\n Bu işte Büyükşehir Belediyelerine çok büyük görevler düşüyor.  Bunun örnekleri Ankara, İstanbul, Kayseri, Antalya ve Balıkesir de var. Aklınıza gelen her yerde var. Büyükşehir belediyeleri takımlara destek çıkıyor. Çünkü Büyükşehir Belediyeleri nin elindeki yetki, imkanlar hiçbir işadamında yok. Tabiki işadamlarına da gitmek lazım. Ancak evvela Büyükşehir Belediyesi nin taşın altına elini koyması lazım.  
\n
\n  
\n
\n SIRAT KÖPRÜSÜ NDEN GEÇİYOR 
\n
\n Samsunspor Sırat Köprüsü nden geçiyor. 2-3 milyon TL borç olduğu söyleniyor. Bu borca rağmen Samsunspor 5. sırada yer alıyor.  Arada çok az puan farkı var. Çok az fark var. İnanın çok çabuk atlatılıp bu takım lige bu zor şartlarda da çıkabilir.
\n
\n  
\n
\n FUTBOLCULAR FEDAKAR
\n
\n Ben futbocuları da kutlamak istiyorum.  15-20 maçtır maç başları almıyorlar. Bu bir fedakarlıktır. Bunun farkına varmak, hissetmek lazım. Gerçekten tüm ekonomik sıkıntılara rağmen ellerinden gelen mücadeleyi ortaya koydular.  
\n
\n  
\n
\n TARAFTARDAN KORKUNÇ DESTEK
\n
\n Taraftarın kokunç bir desteği var. Dün de söyledim bugünde söylüyorum yarında söyleyeceğim. Taraftarsız şampiyonluk olmaz. Taraftarın katkısı çok önemli. Bunu da en iyi şekilde yapan taraftar topluluğu Samsunspor da var. Onlarada buradan teşekkür ediyorum.  
\n
\n  
\n
\n ALIŞKANLIK OLUŞTU 
\n
\n Samsunspor un hücum gücü hiç kimsede yok. İkinci devrede Samsunspor, gol yememe alışkanlığı edindi. 12 maçlık bir çıkışı yakalandı. Bu devam etmeli. Defans anlayışı çok iyi. Kolay gol yemiyor. Ama Balıkesirspor maçını almamız gerekiyordu. Takım öne geçmiş rakip 10 kişi kalmış. Böyle maçlarda üç puan alırsak çok daha doğru ve güzel olur. Ne yazık ki bir puanı zor kurtardık. Kazanmamız gerekiyordu.  
\n
\n  
\n
\n ADNAN VE ARİF İ NEDEN OYNATMIYOR 
\n
\n Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar ın zaman zaman hatalar yaptığına dikkat çeken Tanju Çolak, sözlerini şöyle tamamladı: Hocam Adnan ı Arif i son yarım saatte devreye sokabilirdi. Bu kişiler sürekli Süper Lig de oynamış oyuncular. Bunların tecrübelerine, kalitelerine ihtiyacımız var. Değerlendirmeniz gerekiyor.  
\n
\n  
\n
\n KALPAR HIRSINA MI YENİLİYOR 
\n
\n Hocamızda zaman zaman hata yapabiliyor. Hırsına mı mağlup oluyor anlamış değilim. Fakat bu oyuncuları oynatmak için aldınız. O zaman oynatmak lazım diye düşünüyorum.  
\n
\n  
\n
\n MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

1 Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 3 yaralı

Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

2 Kütahya'da bir köyde karantina sona erdi, bir köyde bir hafta uzatıldı

hızWeb