Burma dan iddialara sert yanıt

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Dün belediyeciliğin duayenisiniz, ortada bir Metin Burma gerçeği olduğunu biliyoruz diyenler, bugün sırf siyaset yapmak uğruna projemi intihal etti diyor diye konuştu\r\n

Burma dan iddialara sert yanıt
\n  
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, son meclis toplantısında intihal iddialarına da yanıt verdi. Burma, Bir aday arkadaşımız ziyaretime gelmişti. Kendisini sevgiyle karşılamıştım. Gelip ortada bir Metin Burma gerçeği var, siz belediyeciliğin duayenisiniz demişti. Ben de kendisine nezaketinden dolayı teşekkür etmiştim. Şimdi  kalkmış intihal etti filan gibi, Atakumda yapılanları yok saymak gibi, inkarcılık gibi bir takım çabaların içinde olduklarını görüyorum. Bunu bir kompleks olarak değerlendiriyorum. Bu gelişme karşısında bir paniğe kapılma olarak değerlendiriyorum.  Bence, size, bize, çalışanlara teşekkür edilebilse daha nezaketli bir şey olurdu. Ama o  bilgili, bilinçli, cesaretli, kendine güvenen adam işidir. Hiç bir suretle bizlerin emeğinin yok sayılmasına, dil uzatılmasına izin vermem. Başkalarının eserlerine çamur atma yerine,uygarca davranıp bugüne kadar ne yaptıklarını onlar ortaya koysun millet görsün dedi.
\n
\n  
\n
\n KENT MEYDANI
\n
\n Geleceğin en önemli ve olmazsa olmaz projelerinden birisi olarak gördüğü  kent meydanı yapılması konusunda hala ısrarcı olduğunu, bu işin peşini bırakmayacağını ifade eden Başkan Burma şunları söyledi: O zamanki hükümet yetkililerine, kent meydanı mı, havuz mu? diye halka soralım demiştim. Kabul görmemişti. Tamam, bunu Metin Burma projesi olarak görüyorsanız, meydanı yapacağınıza söz verin, ben görevimden çekilirim demiştim. Verdiğim sözü tutan biri olduğunu da herkes bilir. Onu da kabul etmediler. Ben Atakum u böyle seviyorum. Bu süreç içinde yapılmasına itiraz ettiğimiz Samsun Emniyet Müdürlüğü binası, SGK, Protokol Camii gibi Karadeniz in en büyük camiinin Atakum da olmasından elbette şeref duyarım. Ama yerinin iyi belirlenmesi gereklidir, yarınlara büyük problemler yaratacak şekilde konumlandırılmamalıdır diyedir itirazımız. Derdimiz budur bunu anlatmaya çalışıyoruz. Burada şu an yoğun olan trafik ileride bırakın aracı yayaların bile geçişine müsaade etmeyecek duruma gelecektir.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

1 Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

2 Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

3 Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

4 Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

5 Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

6 Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

(ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

7 (ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

8 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

9 Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

10 Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

hızWeb