BAŞARI HİKAYELERİ SAMSUN’DA ANLATILACAK

Samsun TSO koordinatörlüğünde faaliyet gösteren İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği, “Bir Kadın Değişir, Dünya Değişir” etkinliğinde alanlarında başarılı olan yerli ve yabancı kadınlar, başarı öykülerini S

BAŞARI HİKAYELERİ SAMSUN’DA ANLATILACAK
\n  
\n
\n  
\n
\n Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren İl Kadın Girişimciler Kurulu, her yıl olduğu gibi bu yılki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de alanlarında birçok başarıya imza atan yerli ve yabancı kadınları bir araya getiriyor. İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun 8 Mart Cumartesi günü saat 13.00’te Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde organize ettiği etkinlik iki oturum halinde düzenlenecek.
\n
\n İzgören Akademi Karadeniz Bölge Kurucu Ortağı Şehnaz Deleri’nin moderatörlüğünde yapılacak, “Türkiye’den Başarı Hikayeleri” başlıklı ilk oturumda, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nı yürüten başarılı kadın bürokrat Yadigar Gökalp İlhan’ın yanı sıra, 22 yıl Arçelik te makine teknikeri olarak çalışıp emekli olduktan sonra kendi işini kuran ve “Makinelerin Efendisi” olarak anılan, 2005 yılı İstanbul Ticaret Sanayi Odası’nın Kadın Girişimci Ödülü sahibi HİDROTAM Makine Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Ayşan Dalkılıç, okyanus ötesi seferlere çıkarak, “Denizlerin Sinem Kaptanı” lakaplı, Samsunlu Uzakyol Vardiya Zabiti Dilay Sinem Özyurt ile yine Samsun’da bir marka olmuş Barones İç Giyim Ortağı başarılı iş kadını Nilgün Sarı yer alarak başarı öykülerini konuklarla paylaşacak.
\n
\n  
\n
\n İlk oturumun ardından ise Türkiye’nin ultramaraton koşan ilk milli atleti, “Cesaret Yalnızdır” isimli kitabın yazarı olan ve ayrıca üniversite ile firmalara motivasyon konuşmaları yapan Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Bakiye Duran, kitabının ismini taşıyan, “Cesaret Yalnızdır” konulu söyleşi yapacak.
\n
\n  
\n
\n OMÜ Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldız Pekşen’in moderatörlüğünde gerçekleşecek, “Dünya’da Kadın ve Girişimcilik” konulu ikinci oturumda ise, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden gelen konuk kadınlar yer alacak. Bu oturumda ise, Gana’nın Başkenti Akra’dan Maureen Odoi, Almanya’nın Kiel kentinden Derya de Lor ile Özlem Ünsal ve Rusya’nın Novorossiysk kentinden Larisa Motorina konuşmacı olarak yer alacak.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

1 Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

2 Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

3 Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

4 İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

5 Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti

6 Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti

Polisten kaçan motosiklet sürücüsü ile polis arasından nefes kesen kovalamaca

7 Polisten kaçan motosiklet sürücüsü ile polis arasından nefes kesen kovalamaca

Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarla

8 Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarla

Elinde pompalı tüfekle ailesine ve polise ecel terleri döktürdü

9 Elinde pompalı tüfekle ailesine ve polise ecel terleri döktürdü

hızWeb