ABD GEMİSİNE PROTESTO

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, Samsun’da bulunan ABD Deniz Kuvvetleri ne bağlı USS Taylor isimli gemiyi protesto etti. ABD gemisine gitmek isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı. \r\n

ABD GEMİSİNE PROTESTO
\n  
\n
\n TGB üyesi 50-60 kişilik bir grup, ellerine pankartlarla ABD gemisinin demirli bulunduğu Samsun Port Sanayi Rıhtımı’na yürüdü. ADB savaş gemisinin Samsun dan gitmesini isteyen grup, liman girişindeki güvenlik noktasını aşarak içeri girmeye çalışınca polis engeliyle karşılaştı. Gemiye ulaşmak isteyen eylemcilere izin vermeyen polis, biber gazı sıkarak onlara müdahale etti. Polis engellini aşamayan grup, burada basın açıklaması yaptı. 
\n
\n  
\n
\n Bir süre slogan atan grup adına açıklama yapan TGB Genel Başkanı Cengiz Deniz, “Bu geminin burada bulunması uluslararası antlaşmalara aykırıdır. Biz bu geminin neden burada olduğunu öğrenmek ve gidiş tarihini bilmek için yetkililerle görüşmek istiyoruz” dedi.
\n
\n Daha sonra Samsunport Liman işletmesi adına bir yetkili, eylemciler ile görüştü. Yetkili, ABD Deniz Kuvvetleri ne bağlı “USS Taylor” adlı geminin perşembe (yarın) gideceğini söyledi.
\n
\n Daha sonra grup, Samsun Liman Başkanlığı’na yürüdü.
\n
\n  
\n
\n RÖMORKÖRLE ÇEKİLECEK
\n
\n Yakıt ve lojistik ikmal yapmak için 12 Şubat’ta geldiği Samsun Limanı’nda dibe sürterek pervaneleri zarar gören savaş gemisinin onarımı yapılamadı. Geminin yarın römorkör yardımıyla çekilerek götürüleceği öğrenildi. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bimcell TL Yüklemesi

6 Bimcell TL Yüklemesi

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

7 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

hızWeb