Hangi partiden olursak olalım bu ülkenin evlatlarıyız

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Hangi partiden olursak olalım biz bu ülkenin evlatlarıyız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamayı tercih etmeliyiz dedi.\r\n

Hangi partiden olursak olalım bu ülkenin evlatlarıyız
\n  
\n
\n MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesindeki teşkilatını ziyaretinde, partililere hitaben yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin ardından iki önemli seçim daha yapılacağını anımsattı. 
\n
\n  
\n
\n Sandığa gitmek kadar oyları korumanın da önemli olduğunu belirten Bahçeli, Türkiye iyi yönetilmiyor. Her gün yeni olaylarla karşılaşıyoruz. Bundan kurtulmanın yolunu bulmamız lazım. Seçimlere önem vermemiz gerekiyor. Sandığa gidip oylarımızı vermeliyiz. Oylarımızın da korunması gerekiyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Türkiye’de 80 gündür rüşvet tartışmaları olduğunu, bu tartışmalara son vermek gerektiğini söyledi. 
\n
\n  
\n
\n Tartışmaların bu şekilde devam etmesinin Türkiye yi sıkıntıya sokacağını dile getiren Bahçeli, Hangi partiden olursak olalım biz bu ülkenin evlatlarıyız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamayı tercih etmeliyiz. Bu ülkede yaşayan herkes Allah’ın bir emanetidir. Hangi etnik yapıda, hangi mezhepten olursa olsun fark etmez dedi.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, seçimde kime oy verileceğinden ziyade verilen oyun doğru partiye gitmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Seçimlere 25 partinin katıldığını anımsatan Bahçeli, şunları kaydetti:
\n
\n  
\n
\n Hangi partiye gönül verdiyseniz onu destekleyin ama desteklediğiniz partinin de önünü arkasını yoklayın. Yolsuzlukla rüşvetin içerisinde ne kadar var deyin, ondan sonra da karar verin. Biz MHP olarak yolsuzluk ve rüşveti tasvip etmiyoruz. Bunun oylanacak, saklanacak, üstü örtülecek  bir yanı yok. Gittikçe yaygınlaşıyor. Bir havuzda 630 milyon dolar söz konusu olmuş, gönderme paralarla. Başbakanın talimatlarına emrin olur  diyorlarsa, bunlar biraz da milletin emrinde olsun.
\n
\n  
\n
\n Başbakan ortaya çıkarmalı
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’u ziyaret etti, hizmetleri hakkında bilgi aldı.
\n
\n  
\n
\n Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda partililere hitap eden Bahçeli, AK Parti iktidarıyla bazı konularda kışkırtıcı, yoldan çıkarıcı, birlik ve dirliği bozucu olayların yaşandığını, Cumhuriyet’in kazanımlarının ortadan kalktığını savundu.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, son aylarda Türkiye’nin gündeminde yolsuzluk ve rüşvet tartışmaları olduğunu belirterek, Tam 80 güne yaklaştı, Türkiye rüşvet ve yolsuzluğu konuşuyor. Esnafın, orman işçilerin, köylünün sıkıntıları konuşulmuyor. Memur ve emeklinin durumu aklımıza gelmez oldu. Varsa yoksa rüşvet ve yolsuzluk. Yolsuzluk var veya yok, bunu kim açığa çıkaracak. Tabi iktidarın başkanı, sayın Başbakan ortaya çıkarmalıdır.”
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Başbakan Erdoğan ın hiçbir şeyin arkasına saklanmadan bu söylentileri açığa çıkarması gerektiğini vurguladı. Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
\n
\n  
\n
\n Bana komplo yapıyorlar, şudur budur diye laf dolaştırıyor. İki gün önce de Adalet Bakanı ile görüşmesi basında yayınlandı. En sonunda sayın Başbakan, Konuşmayı ben yaptım dedi. Yani kabullendi. Peki öbürlerini kim yaptı. Bu sesler aynı sesler. İhaleler, rüşvetler konuşuluyor, basın sektörlerinin bazısının ele geçirilmesi konuşuluyor. Bunların bazısını kabul edip, bazısına montaj dersen bu millet bunu nasıl ayırt edecek.
\n
\n  
\n
\n Açlık Türkiye’de önemli bir boyuta gelmiştir
\n
\n  
\n
\n Kırklareli nin Pınarhisar ilçesinde, partisinin seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı nda partililere hitap etti.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Türkiye nüfusunun 76 milyonu aştığını söyledi. Yapılan araştırmalara göre 76 milyonun yüzde 59 unun yoksulluk sınırının altında bulunduğunu, bu rakamın 44 milyon demek olduğunu öne süren Bahçeli, Yoksulluk sınırının altında olan, vatandaşlık sınırıyla karşı karşıya kalan insanlarımız ise önemli bir sayıdadır. Buna da şiddetli yoksulluk denmektedir. Yani şu an 826 lira asgari ücret yeterli değildir. Çiftçimiz perişandır. Çiftçilik gittikçe terk edilen bir iş alanı olmaktadır. Esnafımız da aynı şekilde. Sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındakiler gelişerek zenginleşmekte diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Türkiye de yolsuzluk ve rüşvet iddialarının konuşulduğunu, herkesin bu konu üzerinde durduğunu belirtti. Kim kara para aklıyor, kim yolsuzluk yapıyor, kim kaçakçılık yapıyor diye tartışmak yerine neden bir sonuca gidilemediğini soran Bahçeli, şunları kaydetti:
\n
\n  
\n
\n Sayın Başbakan, bu devletin Başbakanı sen değil misin. Bana komplo yaptılar diyeceğin yerde, herkese hain, alçak diyeceğin yerde, savcılara kıyacağın yerde, emniyet mensuplarının yerlerini dağıtacağın yerde, hakim ve savcılar yerlerinde etmek yerine bu ülkenin adaletine, bu ülkenin yargısına, güvenerek neden bir yolsuzluk ve rüşvetle mücadele süreci başlatmıyorsun. Neden korkuyorsun. Kimi saklıyorsun. Bunların hepsinin üzerinde durmak lazım. Bu görev önce Adalet ve Kalkınma Partililer e düşer.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, gözlerin kapalı kalamayacağını vurgulayarak, ülkeyi partiden daha çok sevmek gerektiğini vurguladı. Milliyetçi Hareket Partisi nin bu nedenle, Önce ülkem ve milletim, sonra partim dediğini, bu sıralamanın önemli olduğunu dile getiren Bahçeli, Sizler olmadıktan sonra, ülke olmadıktan sonra genel başkan da kimmiş, parti de kimmiş. Sayın Recep Tayyip Erdoğan yoldan çıkmış. Bu kişi ne yapacağını şaşırmış dedi.
\n
\n  
\n
\n Başbakanlık konutu
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, medyadan Başbakanlık konutuna ilişkin haberler duyduğunu söyledi. Yargının bu konuda geç kaldığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Epeyce masraf yapılmış. Atatürk Orman Çiftliğinin tepe bir yerinde, kendinin saltanatı için planlanmış büyük bir Başbakanlık Sarayı yaptırıyor. Şimdide kalkmış sayın Başbakan, Yargı kararı beni bağlamaz, kim geliyorsa gelsin, göreyim. Orayı kimse yıkamaz diyor. Şimdi bu demokrat bir adamın sözü müdür. Sen Türkiye Cumhuriyeti nin yasamasından daha üstün değilsin. Bir ayağın çöküp yığıldığın zaman, seni üzerinden Türkiye’yi sömürenler ayaklarının altına alır. İlk iftiralar, şikayetler oradan gelir. Yeter ki bir düş. Recep Tayyip Erdoğan, bunların farkında değil misin.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen mitingde de Başbakan Erdoğan ın medyaya baskı yaptığının son günlerde milletçe de görüldüğünü savunarak, Sayın Başbakan neredeyse kendisini eleştiren bir haber okuduğunda öfkelenerek, elini telefona atıyor alo diyor, karşısındaki emrin olur diyor, kapatıyor. AKP nin dışında haber duymak, AKP nin dışında bir durum kabul ettirmek mümkün değil. Böyle bir durum, Türkiye de basın özgürlüğünün iflasıdır. Böyle bir durum medya patronlarının kısa menfaatleri uğruna, diktatörlüğe heveslenmiş bir şahsı desteklemesidir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Muhabir: Özgür Tiran
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

1 Sayıları azalan iller arasında Samsun'da var

Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

2 Samsun'da Saski faturaları çıldırtıyor

Samsunspor yol haritasını belirledi

3 Samsunspor yol haritasını belirledi

Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 01 Haziran Pazartesi il il güncel fındık fiyatları

Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

5 Belediye Başkanı ve çalışanları saldırıya uğradı

Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

6 Yedaş arıza dedi ama faturayı Samsunlu vatandaş ödüyor

Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

7 Samsunlu Polisi şehit eden psikopat polislere de jiletle saldırmış

Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

8 Silahlı kavgada 2'si polis 7 kişi yaralandı

Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

9 Samsun'da dişi hint keneviri eken 3 kişi adliyede

Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

10 Samsun'da 2019 kaza bilançosu: 105 can kaydı, 5 bin 264 yaralı

hızWeb