OMÜ lü dağcılar zirve yaptı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Dağcılık Topluluğu (OMÜDAK) 2 bin 400 metrelik Bozdağ ve 3 bin 86 metrelik Kızlar Sivrisi’nde zirve yaptı\r\n

OMÜ lü dağcılar zirve yaptı
\n   Uludağ Üniversitesi’nin “Uludağ Kış Tırmanışı” faaliyetine 7 kişilik bir ekiple katılan OMÜDAK üyeleri, 10-14 Şubat tarihleri arasında da 10 üyeyle birlikte İzmir’in Kaynaklar İlçesi nde kaya eğitimi verdiler. Eğitimin hemen ardından Ege Üniversitesi’nin düzenlediği Bozdağ Kış Tırmanışı faaliyetine katılan ekip, Ödemiş’te bulunan 2 bin 400 mertelik Bozdağ’a zirve yaptılar.
\n
\n  
\n
\n OMÜ YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR
\n
\n Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen “9. Kızlar Sivrisi Kış Tırmanışı”nda da yer alan dağcılar, burada Kızlar Sivrisi zirvesine ulaştılar. Türkiye’nin en büyük zirvesi olan Ağrı Dağı (5 bin 137 m) için hazırlıklara başladıklarını belirten OMÜ Dağcılık Topluluğu üyeleri, faaliyetlerini destekleyen OMÜ yönetimine de teşekkür ettiler.
\n
\n  
\n
\n SAKARYA’DAN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ
\n
\n OMÜ Dağcılık Topluluğu, Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen ve Sakarya’da yapılan “Spor Tırmanış Yarışması”na 3 sporcu ile katıldı. Bayanlar kategorisinde yarışan Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi Ebru Dilli, Türkiye birinciliği elde etti.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

2 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

3 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

4 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

hızWeb