Korkulan olmadı

Aksaray da düzenlenen etkinlikte yaşanan şiddet olaylarının hemen ardından Samsun da gerçekleştirilen HDP mitinginde korkulan olmadı. HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Samsun daki toplantının saldırılara cevap olduğunu söyledi\r\n

Korkulan olmadı
\n  Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerinin Samsun Uğur Mumcu Parkı nda düzenlenen toplantısında korkulan olmadı. Önceki gün Aksaray da yapılan etkinlikte bir grubun saldırısıyla yaşanan şiddet olayların ardından gözler Halkların Demokratik Partisi nin Samsun da yapacağı toplantıya çevrilmişti. Ancak HDP tanıtım mitinginde korkulan olmadı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı park etrafında adeta kuş uçurtulmadı. Mitingde, HDP Eş Genel Başkanı Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Tuncay Yılmaz, HDP Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İhsan Cüre, partililere ve vatandaşlara seslendi.
\n
\n  
\n
\n HDP Eş Genel Başkanı Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Samsun da yaptıkları mitingin başka illerde gerçekleştirilen saldırılara açık bir cevap olduğunu söyledi. Kürkçü, Türkiye nin çeşitli yerlerinde faşist saldırılara karşı, bugün burada toplanmamız açık bir cevaptır. Bu dayanışmanın devamını, omuz omuza sonuna kadar bekliyorum. Bugün burada Karadeniz deki ilk toplantımızı yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İlhan Cüre için toplandık. Henüz bir mütevazi topluluğuz. Ancak sandıklar açıldığında ne kadar HDP potansileninin olduğunu herkes görecek. 1980 e kadar kapatilizme silahlı mücadeleye karşı en önemli mücadale mevzilerinden biri oldu. Bu tarih toprağa gömülmedi yaşamaya devam ediyor. HDP bayrağını bütün Türkiye nin kentlerinde dalgalandıracaktır. partimiz lazında kürtünde alevinin de sünninin de dini olmayınında herkesin partisidir dedi. 
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından HDP nin seçim otobüsü yine geniş güvenlik önlemleri altında Atakum İlçesi ne geçti. Burada Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İlhan Cüre nin Seçim Koordinasyon Merkezi nin açılışı yapıldı. 
\n
\n  
\n
\n Bayram OK 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

 Kan donduran ifadeler

3 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

4 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

5 Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

6 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

7 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

Samsun'da camilerle ilgili karar

8 Samsun'da camilerle ilgili karar

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

9 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

10 3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

hızWeb