GURURLU VE ONURLUYUZ

Dünya üçüncüsü olarak Samsun a dönen okçular Orkun Ege Takışoğlu ve Berat Aydın, gururlu ve onurlu olduklarını söyledi. Antrenör Kadir Günay ise, Herşeyden önce ahlaklı ve terbiyeliler. Sporcular bu özelliklerde olduğunda başarı da geliyor dedi\r\n

GURURLU VE ONURLUYUZ
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n ÖZEL AÇIKLAMALAR
\n
\n Fransa nın Nimes kentinde düzenlenen Salon Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olan Olimpik Yay Genç Erkek Milli Takımı’nın Samsunlu sporcuları Berat Aydın ve Orkun Ege Tokuşoğlu, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Yıldızlarda mücadele ederken Çin de Dünya ikincisi olan Berat Aydın ve Orkun Ege Takışoğlu, ülkemize bir büyük mutluluk da Fransa da yaşattı. Samsun Okçuluk Eğitim Merkezi nden yetişen iki sporcu, Milli takımla birlikte Fransa dan gençler kategorisinde dünya üçüncüsü olarak döndü. Arkadaşlarıyla birlikte çalışmalarına devam eden iki sporcu, bunun kendileri için büyük bir gurur olduğunu söyledi. 
\n
\n  
\n
\n HEYECANLANDIK
\n
\n Orkun Ege Takışoğlu, İlk salon şampiyonamdı. Çok heyecanlandım. Sonuç olarak güzeldi. Gayet iyi atışlar yaptık. Bunu hak ettiğimizi inanıyorum. Bunun mutluluğu ve onuru paha biçilemez. Bu sorumluluğu yerine getirip dönmenin gururunu tarif edemem. Ben 2008 de başladım okçuluğa, daha önceden de yine Berat la yıldızlar kategorisinde dünya ikincisi olmuştuk dedi. Berat Aydın ise, Heyecanlandık ama daha önceden de bir tecrübemizin olması bize faydalı oldu. Atarken de fazla bir şey düşünmedik, sarıya (10 puana) odaklanmıştık. Arkamızda herkes Türkiye, Türkiye diye bağırıyordu. Çok güzel bir yarışmaydı diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n AHLAKLI VE TERBİYELİLER
\n
\n Sporcuları yetiştiren ve aynı zamanda Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi Başantrenörü olan Kadir Günay da, Bizim yetiştirdiğimiz sporcular çok fazla. Geçmişte de bu tarz başarılar elde eden sporcularımız vardı. Bunlar da yeni nesil. Onlarla gurur duyuyorum. Geçen yıl İzmir de gençlerde Türkiye rekoru kırmışlardı. Aynısını yapabilselerdi, Fransa dan şampiyon olarak dönebilirlerdi. Herşeyden önce ahlaklı ve terbiyeliler. Sporcular bu özellikleri taşıdığında başarı da geliyor. Ben her zaman yanımızda olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt la tüm, müdürlük çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi. 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n SELÇUK KAYA
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb