AKSOY A KARDEŞ KADINLARDAN ZİYARET

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun’a davet edilen Gana, Almanya ve Rusya’daki kadın temsilcileri Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. \r\n

AKSOY A KARDEŞ KADINLARDAN ZİYARET
\n  
\n
\n Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kardeş şehir olan Gana’nın Akra şehrinden Afrika Aurora İş Ağı Yetkili Müdürü Maureen Odoi ve Mercy Afrowa Needjan, Almanya’nın Kiel şehrinden Milletvekili Özlem Ünsal ve Derya De Lor ile Rusya’nın Novorossiysk şehrinden Motorina Larisa Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun TSO’nun davetlisi olarak Samsun’a geldi.
\n
\n  
\n
\n Kardeş şehirlerden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Samsun’a gelen kadınlar ilk olarak Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Aksoy, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyemizin kardeş şehir ilişkileri kurduğu Almanya’nın Kiev, Rusya’nın Novorossiysk ve Gana’nın Akra şehirlerinin kadın temsilcileri Samsun’a geldiler. Burada bulunmalarından son derece memnunuz. Bu tür ilişkilerin ülkelerin ilişkilerinin gelişmesine de önemli katkılar sağlayacaktır. Kardeş şehir ilişkileri ülkeler arasındaki ticari, kültürel, sosyal ilişkilerinde gelişmesinde önemli bir unsurdur. Samsun’da bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü daha anlamlı ve güzel kutlamak adına bütün bileşenler bir araya gelerek güzel programlar hazırladı. Samsun kadın hakları konusunda kendisini sorgulayan ve daha iyi çalışmalar yapmak adına bir takım faaliyetler içersinde olan bir kenttir. Kadın Dostu Kent olma taahhüdünde bulunan ve bu anlamda çalışmalar yürüten bir kenttir. Temennimiz kadın haklarının en üst noktaya taşınması, ihlallerin olmaması ve kadınların toplumun içersinde her yönüyle yer aldığı, istihdam edilebilir, çalışma hayatının içersinde yer alan, seçimle gelinen noktalarda bulunan boyutlarda olmalarını arzu ediyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Daha sonra Gana, Rusya ve Almanya’dan gelen kadın temsilcileri Vali Aksoy’a hediye takdim ettiler.
\n
\n Vali Aksoy’u ziyaretinde kardeş şehirlerden gelen kadın temsilcilerinin yanı sıra Samsun TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr. Hatice Gülay Atik de katıldı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

1 Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

İki aile çatıştı 2'si ağır 6 yaralı

2 İki aile çatıştı 2'si ağır 6 yaralı

Samsun Çarşamba'da üretime başlandı: Kilosu 8 bin TL

3 Samsun Çarşamba'da üretime başlandı: Kilosu 8 bin TL

Borçlar bunalttı, pompalıyla intihara kalkıştı

4 Borçlar bunalttı, pompalıyla intihara kalkıştı

Lüks dairede alacak verecek kavgası: 1 yaralı

5 Lüks dairede alacak verecek kavgası: 1 yaralı

Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

6 Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

Yaylada mahsur kalan Samsunlu çobanların imdadına yetiştiler

7 Yaylada mahsur kalan Samsunlu çobanların imdadına yetiştiler

Kırıkkale'de sahte içki operasyonu: 3 ton sahte şarap ele geçirildi

8 Kırıkkale'de sahte içki operasyonu: 3 ton sahte şarap ele geçirildi

Samsun'da bayram şekeri Kızılay'dan

9 Samsun'da bayram şekeri Kızılay'dan

İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

10 İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

hızWeb