KILIÇDAROĞLU SAMSUN DA KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Samsun Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen mitingde konuştu\r\n

KILIÇDAROĞLU SAMSUN DA KONUŞTU
\n
\n  
\n
\n Ordu dan helikopterle Samsun un Çarşamba Havalimanı na inen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra parti otobüsüyle mitingin yapıldığı Cumhuniyet Meydanı na geldi. Burada 25 bin kişilik bir kalabalık tarafından coşkuyla karşılanan Kılıçdaroğlu, Bizim güzel bir parçamız var. Aradık hep ceplerini her taraftan para çıktı diyor. Sevgili Samsunlular adım adım Türkiyeyi geziyorum. Samsun sadece Türkiye nin değil bütün dünyanın gözbebeği, bütün mazlum insanların, bütün mazlum ülkelerin çıkış kaynağı Samsun dur. Çünkü Samsun 19 Mayıs tır. Bütün mazlum ülkere örnek olmuştur. Gazi Mustafa Kemal in mücadelesi. Mücadele burada başladı. O mücadele burada büyüdü. O mücadele buradan Türkiye ye yayıldı. O mücadele bütün mazlum ülkelere örnek oldu diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HALKINA YALAN SÖYLEYENDEN BAŞBAKAN OLMAZ
\n
\n  
\n
\n Herkesin geleceğe yönelik umutları olduğunu dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, büyük Türkiye yi el birliği ile büyüteceklerini söyledi. Türkiye nin içinde bulunduğu duruma değinen Kılıçdaroğlu, Türkiye nin bugün içinde bulunduğu koşulları ben de çok iyi biliyorum, siz de iyi biliyorsunuz. İzin verirseniz bir de ben söz etmek isterim. Bir; bir ülkenin sağlıklı yönetilmesinin yolu, Başbakanlık koltuğunda oturacak kişinin temiz olmasından geçer. İki; bir ülkede siyasetin saygın olmasının yolu halka hesap vermesinden geçer. Üç; bir siyasetçinin dürüst ve namuslu olmasının yolu kul hakkı yememekten geçer. Benim bu millete bir ahtım var, bir sözüm var. Siyasete girdiğimden itibaren söylüyorum. Asla ve asla halkıma yalan söylemeyeceğim. Ne olursa olsun her yerde doğruları seslendireceğim diye. Manisa da gencecik bir çocuğumuz, üniversite öğrencisi, çantasından bir bez çıkarıyorlar. Polis arıyor. Üstünde hırsız var yazıyor. Polis hemen yakalıyor. Sen Recep Tayyip Erdoğan a hakaret ediyorsun diyor. İyi de kardeşim hırsız var diyor. Senin aklına niye o geliyor. Artık bu ülkede nüfusun yarısından fazlası Başbakanın koltuğunda bir başçalanın olduğunu kabulediyor. Bütün dünyada bunu kabul ediyor. Sanmayın ki sadece Türkiye de konuşuluyor. Gidin Amerika ya hırsız var konuşuluyor, gidin Meksika ya hırsız konuşuluyor, Tokyo, Berlin, Milano ya gidin hep bu olaylar konuşuluyor. Çünkü demokrasilerde halkına yalan söyleyen kişiden başbakan olmaz. Halkını soyan kişiden başkaban olmaz. siyaset farklıdır. siyaset kendini halka adamak demektir diyerek şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n ÇOCUKLARININ MAL VARLIĞINI AÇIKLA
\n
\n  
\n
\n Halkın sorunlarını çözeceğim demektir. Cebini doldurmak yoktur siyasette. Bu kişi ne diyordu. Bu kişi diyordu ki; yırtık ayakkabı ile siyasete girdim. Eyvallah, yırdık ayakkaabı ile girdiysen başımız üstünde yerin var. Benim merak ettiğim bir soru var. Mademki yırtık ayakkı ile girdin, dünyanın en zengin başbakanlarından biri nasıl oldun sen. Sormayacak mıyız biz bu soruyu ? Ben bu soruyu ona soruyorum. Sen bu serveti nereden elden ettin diye. Bunun bir bakanı var. 24 saatte 2 kez doğruyu söyler. Adı Bülent Arınç. Bir televizyon kanalında dedi ki; çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz diyor. Doğru mu doğru. Biz de onu söylüyoruz zaten. Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Siyasete girdiğim gün mal varlığımı internet sitesine koydum. Çünkü orada kazandığım her şey benim alın terimin karşılığıdır. Eğer sen hırsız sıfatından sıkılıyorsan sana bir Teklifim var. Sen çocuklarının mal varlıklarını kamuoyuna açıkla, millet görsün. Açıklayabilir mi. Ben de çok iyi biliyorum açıklayamaz. Ben şunu söylüyorum. Bakınız, 1971 yılında devlet memuru oldum. Hesap Uzmanıydım. Binlerce kişinin katıldığı sınavdan 10 -12 kişi alınıyordu. Ben o sınavı kazananlardan birsiyim. Yıllarımı usulsüzlükle mücadale ile geçirdim. Ve şunu söyleyim devlete memur olduğum tarihden itibaren Recep Tayyip Erdoğan ın aldığı maaştan her dönem iki kat fazlasını aldım. Hiçbir zaman mağdur olmadım. Üç tane çocuk okuttum. Üçü de vatan evladı. Üçü de bu ülke için feda olsun diyorum. verilmeyecek hesabımız yoktur. Ben onun aldığı aylıktan iki kat fazla alıyorum. Ben hiç zaman dünyanın en zengin lideri değilim. Ama başbakan olduktan sonra dünyanın en zengin başbakanı oldu. işte sorumuz var. İşte üzerinde durmamız gereken konu bu.
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKAN IN DİL SÜRÇMESİNE, ALLAH BÜYÜKTÜR SÖYLETİR
\n
\n  
\n
\n Başbakanın Eskişehir mitingindeki konuşmasındaki dil sürçmesine de değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bugün bizim vatandaş Eskişehir de konuşmuş. Ben ona diyorum ki Allah büyüktür, bazen söyletir. Kullandığı cümle aynen şu, bana sataşıyor. Evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde haramdan bahsedecek kalitede değilsin diyor. Cümleyi bir daha okuyorum. E doğru bende öyle söylüyorum. Sen haram yedirdin. Ben de haramdan bahsediyorum. Yanlış mı söylemiş. Allah büyüktür, söyletir. Sen evlatlarına haram lokma yedirdin. Allah büyüktür ve söyletir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Samsun mitingindeki konuşmasında hükümete yüklenmeye devam eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed in Yalan ile iman bir arada olmaz sözlerini hatırlatarak şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Allah aşkına söyleyin bakayım. Bu adamın yalanlarından bıkmadınız mı? Ama iki tane doğru şey söyledi. Az önce söylediğim gibi, Evlatlarıma helal lokma yedirmedim diyor. Daha önce bir sözü daha vardı. Ne diyordu? Hırsızlık babadan oğula geçer. Oğuldan babaya geçmez diye. Doğru mu? Eyvallah doğru.  
\n
\n  
\n
\n Herkesten 30 Mart ta ellerini vicdanlarına koymalarını isteyen Kılıçdaroğlu, Kul hakkı yemeyi içine sindiremiyorsan o zaman  Adalet ve Kalkınma Partisi ne oy vermeyeceksin. İki, bu ülkede temiz siyaset olsun, siyaset halka hesap versin, siyaset halka adanmışlık olsun, siyaset cebini doldurma sanatı değildir. Siyasette halk zenginleşsin, vatandaşın cebi para görsün istiyorsan Adalet ve Kalkınma Partisi ne oy vermeyeceksin diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n 17 Aralık ta Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kaydına da değinen, 4 bakanın yolsuzluk ve rüşvet olaylarına karıştıkları için istifa etmek zorunda kaldıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, Şimdi ben Adalet ve Kalkınma Partisi ne oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Saygı değer yurttaşlarımın vicdanlarına sesleniyorum. Dünyanın hangi ülkesinde bir başbakanın oğlunun evinde dağıtıldıktan sonra 30 milyon avro para kalmıştır dedi.
\n
\n  
\n
\n Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiği zaman esnaftan, işçiden yapılacak olan kesintileri yapmayacaklarını ve özürlülere yapılan yardımları kesmeyeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, çiftçiye ucuz mazot sözü verdi. 
\n
\n  
\n
\n Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde ilk kez 46 kadın belediye başkan adayı çıkardıklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın kardeşlerim, kadınların giysisi üzerinden kılık kıyafeti üzerinden çok fazla siyaset yapılıyor. İster başı açık, ister kapalı olsun, bütün kadınların başımız üzerinde yeri var diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu daha sonra Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz ve ilçe belediye başkan adayları ile birlikte halkı selamlayarak destek istedi. Daha sonra miting alanından ayrılan Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun Çarşamba Havalimanı ndan özel uçakla Ankara ya gitti.
\n
\n  
\n
\n DHA
\n
\n

\n FOTOĞRAF: BAYRAM OK

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

6 Bursa'da Dron destekli 2 bin 500 polisle şehit Erman Özcan operasyonu

Bimcell TL Yüklemesi

7 Bimcell TL Yüklemesi

Gemlik'te kaza yapan araç takla atarak zeytinlik tarlasına uçtu: 3 yaralı

8 Gemlik'te kaza yapan araç takla atarak zeytinlik tarlasına uçtu: 3 yaralı

hızWeb