CİNSİYET DEĞİL LİYAKAT

Samsun da üst düzey pozisyonlarda en fazla kadın çalıştıran şirketlerin başında gelen Borsan Grup un Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, cinsiyete göre değil, liyakata göre görevlendirme yaptıklarını söyledi\r\n

 CİNSİYET DEĞİL LİYAKAT
\n    Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle özel açıklamalarda bulundu. Ölmez, Samsun da üst düzey pozisyonda en çok kadın çalıştıran firmaların başında Borsan Grup un geldiğini, yöneticileri cinsiyete göre değil liyakate göre seçtiklerini belirtti. Ölmez, İnsana ihtiyacımız olduğu zaman cinsiyete değil liyakata göre seçim yapıyoruz. Genellikle Türkiye’de erkek tercih edildiği bir gerçek biz grup olarak çalışanımızı kadın erkek olarak ayırmıyor liyakata göre ayırıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n YENİ HAKLAR DEZAVANTAJ
\n
\n Ölmez, çalıştıkları kurumlarda kariyer sahibi olmak isteyen kadınlara çok iş düştüğünü, ancak yapılan yasal düzenlemelerin kariyerin önünde engel oluşturduğunu kaydetti. Çalışan kadına yönelik düzenlemelerin sıradan çalışan kadınlar için önemli haklar getirdiğini ancak kariyer sahibi ya da hedefi olan kadınlar için dezavantaj oluşturduğunu kaydeden Ölmez, şunları söyledi: Kadınlara çok iş düşüyor. Yeni düzenlemeler kadınları iş hayatından uzaklaştırıyor. Bu düzenlemeler kariyer hedefi olmayan kadınlar için uygun olabilir ama belli bir kariyere sahip veya belli bir kariyer  hedefi olan  kadınlar için avantaj değil, dezavantaj. Evlenip 3 çocuk yapan bir kadın, işinden her doğumda 6 ay uzak kalarak kariyer yapamaz. İşinden 6 ay uzak kalabiliyorsa, yaptığı işin anlamı yok demektir.  
\n
\n  
\n
\n FIRSAT EŞİTLİĞİ TANIYORUZ
\n
\n Borsan Grup şirketlerindeki görevlendirmelerde ve çalışma şartlarında kadın - erkek ayrımı yapılmadığını ifade eden Ölmez, fırsat eşitliği sunduklarını söyledi. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Kariyer sahibi üst düzey yönetici olarak çalışan kadınlardan daha çok verim alıyorum. Biz çalışanlarımızda kadın erkek ayırımı yapmadığımız gibi çalışma koşullarında da yapmıyoruz. Fırsat eşitliği sunuyoruz. Maalesef diğer şirketlerde kadınlar ile erkekler aynı işi yapsa bile, erkekler sosyal imkanlar olarak daha fazla haklara sahipler. Biz de böyle bir ayrım yok. Kadınlar, erkeklerle eşit haklara sahipler. Kadın çalışanlarımız da ben kadınım demiyorlar, konumlarının farkındalar. İşlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Bizim bu kadar üst düzey kadın çalıştırmamızın nedeni, fırsat eşitliği tanımamız, onların da işlerini en iyi şekilde yapmasıdır diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KADINLAR HAKLARINI KENDİ SAVUNMALI
\n
\n Ölmez, kadınların kendi haklarını kendilerinin savunması gerektiğini de kaydederek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Sürekli eleştirdiğim konulardan biri de kadın haklarını erkeklerin savunması, kadınlar daha duyarlı olup haklarını kendileri savunmalı. Kariyer sahibi kadınların daha uyanık daha dikkatli olması gerekiyor. Kadınlar kendi durumunu biraz da kendileri analiz etmeli, kendi işlerine ve haklarına kendileri sahip çıkmalı. Kadınlar, haklarını kendileri savunmalı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

3 Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

4 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da camilerle ilgili karar

5 Samsun'da camilerle ilgili karar

Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

6 Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

 Kan donduran ifadeler

7 Kan donduran ifadeler

Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

8 Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

9 Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

10 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

hızWeb