Tepkilerden çekindi geceye gelemedi

Doğu Karadenizlilere olan önyargısıyla bilinen Yılmaz, hareket yazısının gündeme getirilmesinden çekindiği için Of-Çaykaralılar Gecesi ne katılamadı\r\n

 Tepkilerden çekindi geceye gelemedi
\n  
\n
\n  
\n
\n Doğu Karadenizlilere karşı olumsuz tavrı ile tanınan ve son olarak Yılmaz ın gazetesi olarak bilinen gazetede Oflulara hakaret yazısı çıkan Yusuf Ziya Yılmaz, tepkilerden kaçındığı için katılamadığı gecede siyaset, ticaret, spor, bürokrasi ve bilim dünyası buluştu. Vali Hüseyin Aksoy, Neco Gazinosu nda yapılan geleneksel gecede, Doğu Karadeniz den Samsun a yerleşen hemşehrilerimiz bu şehre renk katmakta ve bu sayede de zenginlik kazanılmaktadır dedi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN A RENK KATIYORLAR
\n
\n Hemşehri derneklerinin önemine değinen Vali Aksoy, Doğu Karadeniz ve çevre illerinde doğan insanlar, çeşitli sebeplerden dolayı oraları terk etmek zorunda kalmışlardır. Bu bölgedeki arazi yetersizliği, verimsizliği ve eğitim şartları gibi birçok konu etken olabilir. İnsanlarımız da Türkiye nin çeşitli alanlarına hatta yurtdışına giderek çalışmalara başlar. Bu noktada yürütülen çalışmaları da üst düzey noktalara taşır. Samsun da da bölgemizden birçok insan bir arada yaşıyor. Çeşitli ilçelerden, köylerden birçok insan Samsun da hayat mücadelesi veriyor. Birçok da hemşehri derneği kuruluyor. Samsun da sayıları fazla. Bu dernekleri kurmak kadar onları yaşatmak ve büyütmek büyük önem taşıyor. Bu bakımdan Of-Çaykara Derneği kendisini geliştiren, yaşatan ve birçok faaliyet içerisinde olan derneklerimizin başında geliyor. Dernek yöneticilerimizi ve destekçilerini kutluyorum. Zaman zaman dernekler kurulur, kağıt üzerinde kalır ve bir süre sonra da kapanır gider. Bu dernek birçok faaliyet içerisinde. Ben de katılmaya çalışıyorum. Bu insanlarımız, çeşitli noktalardan gelip, daima en üst noktada olabilmek adına, çalışan ve gayret eden insanlarımız. Bugün Samsun a baktığımızda, siyasette, bürokraside, akademisyen noktasında ve iş dünyasında birçok hemşehrimizi görmekteyiz. Bundan mutluluk duyuyoruz. Bulunduğu noktayı daha da yukarıya taşımak isteyenleri kutluyorum. Bu aynı zamanda, yöresel kültürümüzü yaşatmada ve yaşadığımız kente de renk katmada ayrı bir öneme sahip. Samsun a farklı bölgelerden gelen insanlar, Samsun a ayrı bir renk katıyor. Samsun bu sayede daha da zenginleşiyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SOYLU TEŞEKKÜR ETTİ
\n
\n Katılımcılara teşekkür eden Of-Çaykara Derneği Başkanı Hamit Soylu ise, Karadeniz ve Anadolu da işgale karşı ilk direniş, Of da olmuştur. Of cephesi düşünce bölge işgalcilerin eline geçmiş, Osmanlı İmparatorluğu nun bacağı kopmuş, akabinde İstanbul işgal edilmiştir. Biz düştüğü yerden kalkan, esarete alışmamış ecdadın torunlarıyız. Aramızda bulunan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n YOĞUN KATILIM
\n
\n Dayanışma gecesine, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı ve  AK Parti Milletvekili Mustafa Demir ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Samsun İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferhat Günaydın, AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kemal Şahin, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hacı Ahmet Ölmez ve Ahmet Şenocak, Yeşilyurt Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı ve Of-Çaykara Derneği Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt, Of-Çaykara Derneği Başkanı Hamit Soylu, Tenis Kulübü Başkanı Necdet Yeşilyurt, çok sayıda işadamı, öğretim görevlisi ve dernek üyeleri katıldı.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 21 yaşındaki gence motosiklet üzerinde infaz

1 Samsun'da 21 yaşındaki gence motosiklet üzerinde infaz

Mektup bırakıp intihar etti

2 Mektup bırakıp intihar etti

Samsun'da 19 yaşındaki genç pompalı tüfekle öldürüldü

3 Samsun'da 19 yaşındaki genç pompalı tüfekle öldürüldü

Sinop'ta torunlarına saldıran dev yılanı öldürdü

4 Sinop'ta torunlarına saldıran dev yılanı öldürdü

Samsun'da cinayet zanlısı adliyeye çıkarıldı

5 Samsun'da cinayet zanlısı adliyeye çıkarıldı

Fındık fiyatları ne kadar? 29 Mayıs Cuma il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar? 29 Mayıs Cuma il il güncel fındık fiyatları

14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

7 14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

Samsun'da bir annenin en acı karşılaşması

8 Samsun'da bir annenin en acı karşılaşması

Samsun'da 73 gün sonra cuma kılındı

9 Samsun'da 73 gün sonra cuma kılındı

Fabrikanın kazan dairesinde patlama: 2 ölü

10 Fabrikanın kazan dairesinde patlama: 2 ölü

hızWeb