Canik te hedef aile

Canik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nü düzenlenen etkinlikle kutladı. Yoğun ilgi gören programda Başkan Osman Genç, Bizim hedef noktamızda aile, aile kurumu vardır. Ailenin temeli olan kadınlarımız mutluysa toplum mutludur dedi.\r\n

 Canik te hedef aile
\n  
\n
\n  
\n
\n Canik Belediyesi tarafından yeni hizmet binasında düzenlenen 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğine Başkan Osman Genç ve eşi Nimet Genç in yanı sıra İlçe Halk Eğitim Müdürü Şerif Güleroğlu, AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Safiye Öz, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve kadınlar katıldı. Oldukça renkli geçen etkinlikte Başkan Genç, kadınlara yönelik önemli çalışmalar yaptığına işaret ederek, ailenin temeli olan kadınlara yönelik yatırımlar yapmaya devam edeceklerini söyledi.
\n
\n  
\n
\n KADINLARDAN GENÇ E TEŞEKKÜR
\n
\n Programda konuşan AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Safiye Öz, Başkan Genç in Canik te kadınlara yönelik çok önemli hizmetler yaptığına işaret ederek, Başkanımızın ilçemizde biz kadınlar için yaptığı yatırımları kimse inkar edemez. Kadınlarımız Canik te bir çok kültür ve eğitim tesisine sahip. Bu bakımdan çok şanslıyız. Başkanımızın kadınlara verdiği önem bizleri memnun etmektedir. Kendisine bu bakımdan çok teşekkür ediyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n KADIN MUTLUYSA TOPLUM MUTLUDUR
\n
\n Kadınların mücadelesini bir hak mücadelesi olarak gördüklerini ifade eden Başkan Genç de, Bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne olarak, bir eş olarak, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke mutludur. Eğer kadın umut içindeyse o ülke umut içindedir. Kadınlarımız, toplumsal, ekonomik ve siyasal yaşamda daha fazla rol üstlendiklerinde, dinamizmleri ve üretici güçleriyle şehrimizi ve ülkemizi her bakımdan daha da güçlendireceklerine inanıyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HEPSİ SAĞLAM BİR GELECEK İÇİN
\n
\n Canik Belediyesi olarak hedef noktalarında aile ve aile kurumunun olduğunu belirten Genç, Bizim aile kurumumuz, değerlerimizden, tarih kökünden aldığı güçle muhafazakar bir anlayışa dayalıdır. Bunu, bu şekilde korumak durumundayız. Eğer aile yapımız sarsıntı geçirecek olursa geleceğimiz tehlikededir. Bunun bilincinde olarak ilçemizde Aile Okulları kurduk. İlçelerimizin değişik noktalarında kurduğumuz Aile Okullarında anne-babalarımız eğitimler alıyor. Kadınlarımız hukuksal ve psikolojik açıdan destek alabiliyor. Gençlerimiz evlilik öncesi eğitimler alıyor. Bunların hepsini sağlam bir gelecek için yapıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n   
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb