Sevdası gerçek değil

MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, istihdamı hedeflemeyen hiçbir hayalin, hiçbir sevdanın gerçekçi olmadığını belirterek, “Biz hiçbir zaman bazıları gibi bir hayal gemisinin güvertesinde yalan rüzgarlarına yelken açmadık, açm

Sevdası gerçek değil
\n  
\n
\n MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, seçim çalışmaları kapsamında esnaf esnaf ve vatandaşlara bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyip, projelerini anlatan Dr. Günaydın, “Eğer Samsun’un büyümesini istiyorsak, eğer Samsun’un geleceği üzerine gerçekten hayaller kuruyorsak ve Samsun sevdamız bir yalandan ibaret değil de samimi bir sevdaysa gerçekleri görmek ve kabullenmek zorundayız. Eğer geleceğin Samsun’u hizmet sektörünün merkezi olacaksa, eğer geleceğin Samsun’u, cumhuriyetin yüzüncü yılında 6 milyar dolar ihracat hedefinde samimi ise, geleceğin Samsun’u üreten Samsun olmaya mecbur ve mahkumdur” dedi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN’UN EVLATLARI, SAMSUN’DA İŞ BULAMIYOR
\n
\n Büyümenin yolunun üretimden, üretimin yolunun da yatırımdan geçtiğini ifade eden Günaydın, “Üretime yönelik yatırım yapmayan hiçbir ülke, hiçbir kent kalıcı büyümeler sağlayamaz. Geleceğe güvenle yürüyemez. Bir zamanlar tüm bölgenin iş ve ticaret merkezi olan, bölgenin yetişmiş beyin ve beden güçlerine istihdam yaratan Samsun artık ne yazık ki kendi evlatlarını kendi topraklarında barındıramaz olmuştur. Bundan kırk elli yıl önce başka kentlerde doğup okulunu bitiren, meslek sahibi olan ve Samsun’da iş bulan, Samsun’a yerleşen insanların evlatları bugün Samsun’da iş bulamamaktadır. Hemen her ailenin iyi yetişmiş en az bir evladı gurbette yaşamaktadır. Aileler gurbete göçmektedir. İstanbul, Bursa, Kocali ve İzmir’de ve güzel ülkemin diğer kentlerinde neredeyse Samsun’daki kadar hemşehrimiz ekmek peşinde koşmaktadır. Köylerimiz boşalmakta, tarlalarımız ekilmemekte, sürülerimiz sahipsiz kalıp dağılmaktadır. Yabancı merkezli AVM’ler ve marketler kendi esnafımızın işsiz kalmasına, işini ve ekmeğini kaybetmesine sebep olmakta, bu kentte kazanılan paralar başka kentlere yatırım aracı olmaktadır. Öte yandan yeni hiçbir fabrika kurulmaz, yeni bir atölye bile açılmazken şehrin sokakları kahve ve kafeler tarafından işgal edilmektedir. Osmaniye Caddesi’nin batısı iş aramaktan yorulmuş ve vazgeçmiş babalar, ağabeyler, amcalarla, doğusu ise iş aramaya cesaret bile edemeyen geleceğinden umudunu kesmiş gençlerle doludur” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HAYAL PEŞİNDE KOŞMUYORUZ
\n
\n Bu umutsuzluğa son vermek gerektiğini belirten Günaydın, “Bu çaresizliğe çare bulmak öte yandan gurbetteki hemşehrilerimizi yeniden kendi topraklarına döndürmek, Samsunlunun gurbet hasretine son vermek zorundayız. Bu hem bir aydın olarak bizim namus borcumuz hem de eğer seçilirsek yeni yasa çerçevesinde belediye başkanı olarak asli görevimizdir. Geleceğin Samsun’unu inşa etmek isteyenler, bu kent üzerine hayal kuranlar, sevda taşıyanlar samimilerse bu kentte en az yüz bin kişiye istihdam yaratmak zorundadırlar.  İstihdamı hedeflemeyen hiçbir hayal, hiçbir sevda gerçekçi değildir. Biz hiçbir zaman bazıları gibi bir hayal gemisinin güvertesinde yalan rüzgarlarına yelken açmadık, açmıyoruz. Biz hayal peşinde koşmadık, koşmuyoruz, biz temeli atılmamış sahte ve yanlış yatırımlara tabelalar asmadık, asmıyoruz. Biz seçim öncesi işe ve aşa muhtaç insanların kimlik fotokopilerini toplayıp onların umutlarını sömürmedik, sömürmüyoruz. Gözüken o ki, hoş ama boş hayallerle bu kentin on beş yılını katledenlerin yüreğine korku düşmüştür. Ama korkunun ecele faydası yoktur. Mukadder akıbet kaçınılmazdır. Bu kent, üzerindeki sahte vesayetten kurtulacak ve kaybettiği zamanı kazanacaktır. Bu kent yüz bin üniversite öğrencisi, beş bin akademisyeni, tamamında üretim yapılan en az 10 organize sanayi bölgesi, 30 küçük sanayi sitesi ve yüz bin sanayi işçisiyle geçmişinde olduğu gibi yeniden ülkenin ilk on büyük ve gelişmiş ilinden biri olacaktır.Biz Samsun’un doğal zenginliklerine, biz Samsun halkının yetenek ve karakterine ve biz Cenab-ı Hakk’ın inayetine inanıyor ve güveniyoruz. Allah, sıtk ile isteyeninyardımcısıdır” dedi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

3 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

4 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

5 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da otomobil ağaca çarptı

7 Samsun'da otomobil ağaca çarptı

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

8 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

9 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

10 03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

hızWeb