Okul taşınırsa başarı düşer

VESTED 15. Olağan Genel Kurulu nda konuşan dernek başkanı Kemal Şener, Atakum Tarım Meslek Lisesi nden mezun olan öğrencilerimiz tamamına yakını kamuda ve özel sektörde iş buldu. Bu okul taşınırsa bu başarı düşecektir dedi\r\n

 Okul taşınırsa başarı düşer
\n  
\n
\n Veteriner sağlık Teknisyenleri Derneği (VESTED), 15. Olağan Genel Kurulu, dernek lokalinde gerçekleştirildi. Genel kurula, Veteriner Hekimleri ODası Samsun Şube Başkanı Mahmut Çetinkaya, VESTED Genel Başkanı Hasan Küçükbabacık, VESTED Samsun Şube Başkanı Kemal Şener, Tarım Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, eski Tarım Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aydın ve dernek üyeleri katıldı.
\n
\n  
\n
\n MEZUNLAR RAHATLIKLA İŞ BULABİLDİ
\n
\n Tarım Meslek Lisesi nin başarılı mezunlar verdiğini söyleyerek, okulun taşınmasına tepki gösteren dernek başkanı Şener, Anadolu da çok ilçede veteriner hekim yoktu. Orada veterinerlik hizmetini yapan teknisyen arkadaşlarımızın birçoğ, bu okuldan mezun. Tarım Meslek Lisesi nde öğrendiğimiz bilgiler ve tatbikatlar sayesinde biz bu hizmetleri zorlanmadık, bize o güveni ve beceriyi okulumuz verdi. Bu nedenle okulumuzun başka bir yere taşınmasını istemiyoruz. Okul, eğitim kompleksinin tam göbeğindedir. Çünkü yakınında bir hastane, laboratuvar, gıda laboratuvarı, ilçe müdürlüğü, tarım işletmeleri ve Veteriner Fakültesi bulunmaktadır. Ülkemizin en büyük sorunu işsizlikken, buradan mezun olan öğrencilerimiz kamuda ve özel sektörde rahatlıkla iş bulabildi. Okulun taşınması başarıyı ve eğitim kalitesini düşürecektir. Yetkilileri daha önce uyardık ve hala da uyarıyoruz. Atakum Tarım Meslek Lisesi, çok başarılı mezunlar verdi ve vermeye de devam etsin diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İTİRAZIMIZ SONUÇ VERDİ
\n
\n 14 Mart 2014 Cuma günü, okula bilirkişi heyetinin geleceğini ve okulda incelemelerde bulunacağını söyleyen Tarım Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar ise, Birçok kişi bizim hayvan sağlığı konusunda eğitim verdiğimizin farkında değil. Bu okul Tarım Bakanlığı na bağlı bir kurummuş ve yıllar yılı bu şekilde eğitim verilmiş. Yaklaşık 10 yıl önce, okul MEB e bağlanmış ve Tarım Bakanlığı okulun arazisini yalnızca MEB in kullanımına bırakmış. Okul, Atakum un en değerli arsasına sahip. Bu arazinin bu şekilde Diyanet İşleri ne devredilmesi çok enteresan. 14 Mart ta bilirkişi heyetinin tutacağı raporun, lehimize çıkmasını ümit ediyoruz. Mahkemeye taşınma ile ilgili açtığımız ikinci davada itirazlarımız sonucu taşınma işlemi haziran ayına ertelendi. Eğer biz bu konuda itiraz etmeseydik, imkanları olmayan bir yere 5 gün içerisinde apar topar gönderilecektik şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb