Ben, belediyecilikten zengin olanlardan değilim

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Ben belediyecilikten zengin olanlardan değil ekonomisi geriye gidenlerdenim. Ben kendimi halka adadım, onlara hizmet ettim. Onca imar uygulama planları yaptım. Hiçbirinde mahkemelik olmadım. çünkü herkesin hakkını her

Ben, belediyecilikten zengin olanlardan değilim
\n  
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Balaç Mahallesi Sakinleri tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Burma, Siz, Atakum u sokak sokak semt semt yaşadınız biliyorsunuz. O nun acemi terzilerin eline düşmesine müsaade etmeyeceğinize inanıyorum dedi.
\n
\n Burma, Balaçlılar a, Atakum hakkında çok şey söylemek gerekmediğini, çünkü onların Atakum un kuruluşundan bu yana her şeyi gördüklerini ve bildiklerini söyleyerek, sözlerine devam eden Kanalizasyonların yüzeyden aktığı,  İki kamyon, bir minibüsle işe başladığımız bir yerden, bugünlere kadar geldik. Atakumun her caddesinde benim terim, emeğim,acı-tatlı hatıralarım vardır. Atakumun kurucu belediye başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. İnsanlar öldüğünde geride eserleri kalır, benim de eserim Atakumdur. Hepinizle bütün Atakumlularla dostluk ilişkileri içerisinde oldum. Kimseyi bilerek kırdığımı hatırlamıyorum. Görevimi hakkıyla,halkın ve kamunun yararını gözeterek yaptım. Bunu  en iyi izleyen ve bilen sizlersiniz. İnanıyorum ki adaletli olarak bunu değerlendireceksiniz. Atakum u acemi ellere teslim edeceğinize ihtimal vermiyorum. Türkiye nin en hızlı gelişen ve değişen bir ilçenin hızını kesmeyeceğinize, bu değişimin devam etmesine katkı sağlayacağınıza inanıyorum diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n MİRASIM TERTEMİZ SOYADIM
\n
\n İlçelerinin belde olarak kuruluşundan bugüne kadar Balaçlılarların içinizde olduğunu, iyi ve kötü günlerinde her zaman yanılarında olmaya çalıştığını da kaydeden Başkan Burma, Ben belediyecilikten zengin olanlardan değil ekonomisi geriye gidenlerdenim. Ben kendimi halka adadım, onlara hizmet ettim. Onca imar uygulama planları yaptım. Hiçbirinde mahkemelik olmadım. çünkü herkesin hakkını herkese verdim. İnsanlar çok geniş bir coğrafyadan gelip beğenerek ve isteyerek buraya yerleşiyorlar. Var mı ilçemiz kadar gelişen bir yer? Türkiye nin en hızlı gelişen ve değişen belediyesiyiz. Ben insanları partilerine, giyimine kuşamına, dergine,boyuna posuna göre ayırmadım. Herkes benim 1.sınıf dostumdur, hemşerimdir. Bugüne kadar kendi yerel adaylarınız vardı,onları desteklediniz. Şimdi yerel adayınız, Balaç ın adayı Metin Burma dır. Desteğinizi bekliyorum. Sizin desteğinizi önemsiyorum. Bunca yıldır siyasetin içindeyim, adıma toz kondurmadım, çocuklarıma da tertemiz bir soyaddan başka bir şey bırakmayacağım. Benim zenginliğim de budur şeklinde konuştu.  
\n
\n  
\n
\n ACEMİ TERZİ BU KUMAŞI ZAYİ EDER
\n
\n 1973 yılından bu yana işinin belediyecilik olduğunu, bu alanda oldukça güçlü bilgi ve birikime sahip olduğunu da söyleyen Başkan Burma, konuşmasına şöyle devam etti: 150 bin nüfuslu Atakumu yönetmek öyle kolay iş değildir. Kimsenin acemileri yönetime getirecek riske gireceğini de sanmıyorum. Burası yerel yönetim seçimidir,parti değil aday,yapılanlar,yapılacaklar ve bunları gerçekleştirebilecekler önemlidir.Atakumun daha da  büyümesinin, gelişmesinin taçlanarak devam etmesini  istiyorsanız desteğinizi bekliyorum. Atakum u Karadeniz in yıldızı yaptım, şimdi Türkiye nin yıldızı yapacağım. Güzel şeyler başaracağız. Alnımın akıyla, hakkıyla çalışmamla, sizlerden alacağım enerjiyle Atakumu geliştirmeye devam edeceğim.  İlçemizin Samsun un merkezi olabilmesi için, Atakum un geleceği için oyuncak değil vizyon projelerine,onu gerçekleştirebilecek bilgi ve birikime ihtiyaç vardır. Şükürler Olsun, Allah ın inayetiyle  bu özellikler bizde var. Atakum benim en büyük projemdir, eserimdir. Yapacaklarımın teminatıdır.  Unutmayın, acemi terzi bu nadide kumaşı zayi eder. . 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

1 Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

2 Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

3 Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

4 Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

5 Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

6 Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

(ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

7 (ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

8 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

9 Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

10 Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

hızWeb