Sandığa sahip çıkın

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 30 Mart seçimlerinde partisine oy isteyerek, Sandığa sahip çıkın istedi\r\n

Sandığa sahip çıkın
\n   Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, beraberinde AK Parti Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Ahmet Yeni, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ve AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar ile birlikte partisinin mitingine katıldı. Tekkeköy ilçesi Büyüklü Mahallesi nde düzenlenen mitingde konuşma yapan Bakan Kılıç, coşkulu kalabalığı görünce , Bizlerle beraber yürüdüğünüz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n EN BÜYÜĞÜ SAMSUN DA
\n
\n AK Parti sizler tarafından kurulan parti diyen Bakan Akif Çağatay Kılıç, AK Parti sizlere hizmet etmek için vardır. Lütfen sandığınıza sahip çıkın. 30 Mart günü mahcup etmeyin. 25 Mart ta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Samsun a geliyor. Türkiye deki şehirler adeta birbiriyle yarışıyor. Her bir il diğer ili geçmek için gayret sarf eriyor. Televizyonlarda canlı görüyorsunuz. Bunlar montaj değil. 25 Mart ta Karadeniz in en büyük mitingini Samsun da yapacağız. Bu büyük günde kimseye söz vermeyin. Bize verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Büyüklü Mahallesi nin Anadolu Lisesi talebi var. Bu konuda Milli Eğitim Bakanımız ve Kalkınma Bakanımız çalışma yapıyor. Büyüklüye Anadolu Lisesi ni kazandıracağız. Bugün için gece gündüz çalışıyoruz. Adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Bizim bu seçimde sloganımız, daima millet, durmak yok diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n GEREKEN HAZIRLIK YAPILDI
\n
\n Bakan Kılıç,  gün içinde ise Samsun dan iki televizyon kanalına canlı yayına katıldı. Kılıç, canlı yayınlarda yurtlarda yaşanan sorunlara değindi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bir takım özel yurtlarda yaşanan bazı sıkıntılar var. Gece geç saatlerde, uygun olmayan saatlerde, hiçbir şekilde eğitim ve öğretimle alakası olmayan bazı faaliyetlere girilme noktasında baskı görüyorlar” dedi. 
\n
\n  
\n
\n Bakan Çağatay Kılıç yaptığı açıklamada, “Bir takım özel yurtlarda yaşanan bazı sıkıntılar var. Bunları da bizim aşmamız noktasında, genç kardeşlerimize destek noktasında, devletimizin tüm kurumları, bize bağlı olan Kredi Yurtlar Kurumu bütün çalışmalarını yapmış durumdadır, hazırdır. Genç kardeşlerimizin içi müsterih olsun. Onlar bizden herhangi bir destek talep ettiklerinde biz onlara her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n EĞİTİM DIŞI FAALİYET VE ZORLAMALAR
\n
\n Yaşanan sıkıntıların ne olduğunun sorulması üzerine Kılıç, şunları söyledi: Bize gelen tabi bazı bilgiler var. Kardeşlerimizin de bize aktardığı bir takım bilgiler var. Ancak bu noktada biz şu anda onlarında herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamaması için ikili olarak bizle paylaştıkları veya kurumdaki yetkililerimizle paylaştıkları, özel kalmasını rica ettikleri bilgileri bizde tutuyoruz. Ancak şunu biliyoruz: Gece geç saatlerde, uygun olmayan saatlerde, hiçbir şekilde eğitim ve öğretimle alakası olmayan bazı faaliyetlere girilme noktasında baskı görüyorlar. Düzce yurdunda, özel yurttaki yaşanan olayın basına intikal ettiğini biliyorsunuz. O konu basına intikal ettiği için dile getirebiliyoruz. Gece geç saatte yurttan dışarı çıkarılmak yani yurttan atılma, özel yurttan atılma, durumuyla karşı karşıya kalmış, genç kardeşlerimiz. Tabi ki biz onları hemen oradaki yurdumuzda misafir öğrenci olarak alıp, hiçbir şekilde mağdur etmeden eğitim hayatlarına devam etmeleri için destek oluyoruz. Bu tip olayların yaşanması durumunda, biz tabii ki kardeşlerimizin yanındayız. Buna ek olarak biliyorsunuz özel yurtların denetimi Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlıdır. Milli Eğitim Bakanlığımızın da bizimle beraber koordineli bir şekilde, çünkü buradaki esas nokta öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması. Onlar çünkü bizim geleceğimiz. Üniversite öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitimlerini götürebilmeleri için biz onlara her türlü destekte ve yardımcı olmakta kararlıyız. Aynı yapının içerisinde olan, ayrı düşünce yapısı içinde olan, bu kişilerin ve onların içerisinde olan grupların, hem biliyorsunuz özel yurtları mevcut, hem de evleri mevcut. Aynı yurtlarda duyduğumuz konuların evlerde de olduğu noktasında bize bilgiler geliyor” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bayram OK 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

2 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

3 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

4 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Kaybolan dağcının cesedi bulundu

5 Kaybolan dağcının cesedi bulundu

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

6 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

7 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

8 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

9 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Fındık fiyatları ne kadar? 04 Haziran Perşembe il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 04 Haziran Perşembe il il güncel fındık fiyatları

hızWeb