Samsun mikro milliyetçiliğe kurban edilmemeli

AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Samsun un mikro milliyetçiliğe kurban edilmemesi gerektiğini belirterek, Çocukluk yıllarımdan itibaren İlkadım da ikamet ediyorum. Ben, bu kentin çocuğuyum” dedi\r\n

Samsun mikro milliyetçiliğe kurban edilmemeli

\n   AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok,  kendisinin 35 yıldır Samsun’da yaşadığını, çocukluk yıllarından itibaren İlkadım da yaşadığını ve bu kentin çocuğu olduğunu söyledi. Samsunlu olup yıllar sonra doğduğu şehre dönen ve kentin yönetimine talip olanların kentin sorunlarını algılamakta zorluk çektiğini ifade eden Tok,  “Önemli olan Samsun doğumlu olmak değil, Samsun’u tanımak. İnsanlarını bilmek ve sorunlarını anlamak önemli. Ben İlkadım’ı  ve İlkadım’da yaşayanları iyi tanıyorum. Çocukluk yıllarımdan itibaren bugüne kadar geçen ömrümü bu şehirde geçirdim. Ben bu şehre aşığıyım. Ömrümü geçirdiğim bu şehre vefa borcum var diye konuştu.

\n
\n  
\n
\n  
\n
\n MİKRO MİLLİYETÇİLİK 
\n
\n KENTE ZARAR VERİYOR
\n
\n  
\n
\n Mikro milliyetçilik anlayışının Samsun’a zarar verdiğini belirten Tok, Şehrin yönetimine talip olanlar, kenti kenetlemeli, kucaklamalı, doğduğu yer neresi olursa olsun şehrine hizmet sevdası olmalı. Memleketine sevdalı olan insanlar şehri büyütüp geliştirebilir. Mikro milliyetçilik ise, Samsun’da yaşayan tüm hemşerileri ayrıştırıyor. Biz, ayrıştıran değil, kenetleyen ve kucaklayan olacağız. Sizlerin ve halkımızın hizmetkarı olacağız şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n GELECEĞİMİZİ ORTAK PLANLAYACAĞIZ
\n
\n “Geleceğimize şekil verirken  kentimizin  tüm dinamiklerinin görüşünü alacağız” diyen Erdoğan Tok açıklamalarını şöyle sürdürdü: Sivil toplum örgütlerimizi, meslek odalarını, kamu yararı güden vakıf ve deneklerimizle istişareye önem vereceğiz. Kentlilik bilinciyle yola çıkarak Samsun adına, Samsunluluk sinerjisi  ve  ruhuyla  hizmet  edeceğiz.  Kentimizin  geleceğine  yönelik  karar  alırken ortak aklı ve istişareyi ön planda tutacağız. Ben bilirim anlayışına son vererek, şehrimizin kanaat önderlerinin fikrini alcağız. Samsunluluk ruhunun öncüsü olacağız.
\n
\n  
\n
\n SAMSUNCU OLMALIYIZ
\n
\n Birçok dernek altında faaliyet gösteren hemşeri derneklerinin Samsun için ortak akıl etrafında buluşması gerektiğini kaydeden Tok,   Hemşeri derneklerini Samsun için aynı uğurda buluşturarak,  ortak gayede buluşturmalıyız. Farklı şehirlerden gelebilir. Kültürümüz değişik olabilir. Önemli olan doğduğumuz yer değil, doyduğumuz, kazanç sağladığımız yerdir. Çarşambalı, Trabzonlu, Bayburtlu, Gümüşhaneli, Rizeli, Ordulu, Artvinli olabiliriz. Yapmamız gereken yaşadığımız kent için aynı gaye üzerinde buluşmak. Hizmet etmek.  Bu manada Samsunlu olmak önemli değil. Samsuncu olmalıyız dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

5 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

6 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

7 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

8 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

9 Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

10 03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

hızWeb