Canik ten eğitime büyük yatırım

Canik Belediyesi tarafından ilçede iki okulda yapılan konferans salonu, anaokulu, etüt odası ve diğer çalışmalar düzenlenen törenle açıldı. Başkan Osman Genç, Eğitim bizim olmazsa olmazımız. Okullarımıza yaptığımız yatırımları geleceğe yapılan yatırım ol

 Canik ten eğitime büyük yatırım
\n  
\n
\n Samsun da bir çok okulun eksikliklerini gideren Canik Belediyesi, son olarak Canik te iki okulda daha konferans salonu ve çevre düzenleme çalışmaları yaptı. Karşıyaka Anadolu Lisesi nde anaokulu, okul çevre düzenlemesi, dış cephe boyası, nöbetçi kulübesi yapan belediye, Canik İMKB Anadolu Lisesi ne de 210 kişilik konferans salonu kazandırdı. Belediye tarafından okullarda yapılan konferans salonu ve anaokulu düzenlenen törenle açıldı.
\n
\n  
\n
\n İMKB YE KONFERANS SALONU
\n
\n Canik İMKB Anadolu Lisesi nde düzenlenen törene Canik Belediye Başkanı Osman Genç in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, diğer okul müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. Geniş katılımın olduğu törende Başkan Genç, Canik Belediyesi tarafından okulda yapılan 210 kişilik konferans salonu ve Canik Kent Konseyi tarafından tefrişatı gerçekleştirilen etüt odasını açtı. Okul idarecileri eğitime yaptığı katkılardan ve okula kazandırdığı konferans salonundan dolayı Başkan Genç e teşekkür etti. Genç ayrıca, Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda üçüncü olan öğrencileri tebrik etti.
\n
\n  
\n
\n KARŞIYAKA YA ANAOKULU
\n
\n Karşıyaka Anadolu Lisesi nde de Canik Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar için tören düzenlendi. Canik Belediyesi nce okulda anaokulu, çevre düzenlemesi, nöbetçi kulübesi ve dış cephe boyası yapıldı. İl Özel İdaresi Daire Başkanı Köksal Cenab ve İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Şahin’in de katıldığı törende Başkan Genç, anaokulunu hizmete açtı. Okul Müdürü Ayşegül Özkaraduman, Başkan Genç in eğitim alanında önemli çalışmalar yaptığını belirterek, eğitime verdiği destekten dolayı Genç e teşekkür etti.
\n
\n  
\n
\n 5 MİLYON LİRALIK YATIRIM
\n
\n Canik te eğitim çıtasının her geçen gün yükseldiğini ifade eden Başkan Genç, Biz Canik te bütün okullarımızın fiziki ve teknolojik ihtiyaçlarını gideriyoruz. Sadece Canik te değil, diğer ilçelerimizde de okullarımıza önemli desteklerde bulunduk. Eğitime bu zamana kadar 5 milyon lira harcadık. Canik te 70 yılda 7 okul yapıldı, biz 10 yılda ilçemize 14 yeni eğitim yuvası kazandırarak eğitimde atılım gerçekleştirdik. Okullarımızda İlçemizde daha önce öğrencilerimizin etkinlik yapabileceği bir salon yoktu, şimdi her okulumuzda konferans salonu var. Okullarımızın sağlıklı ortamlarda olması çocuklarımızın iç dünyalarını, bakışlarını geliştiriyor dedi.
\n
\n  
\n
\n 2. DEVLET ÜNİVERSİTESİ 
\n
\n Canik i bugün anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin tüm kademelerinin olduğu bir eğitim merkezi haline getirdiklerine işaret eden Genç, İnşallah önümüzdeki dönem ilçemize 2. devlet üniversitesi, bir fakülte ve bin kişilik yurt kazandıracağız. Bütün bunlar için altyapımız hazır. Yine öğrencilerimizin teknolojiden en iyi şekilde istifade etmesi ve ödevlerini ücretsiz internetten araştırmaları için ücretsiz internet hizmetini hayata geçireceğiz. Eğitime yatırım belediye olarak görevimiz olmamasına rağmen ilk günümüzden itibaren eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur. Çünkü biliyoruz ki eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Eğitime desteğimiz bundan sonra da devam edecek diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

4 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

5 Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

6 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

7 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kayıp genç bulundu

8 Samsun'da kayıp genç bulundu

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

9 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

10 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

hızWeb