PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın bir yerel gazeteye yaptığı Yapılanları biriktiriyorum, onlarla mücadele edeceğiz açıklamasının açık bir tehdit olduğunu söyleyen CHP li Cengiz ve MHP li Günaydın, Başkan Yılmaz ın psikolojisi bozulmuş i

 PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ
\n  
\n
\n Yerel bir gazeteye önceki gün açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın ifadelerinin açık bir tehdit olduğunu öne süren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, sonun başlangıcı mesajı verdi. Yılmaz ın gazetedeki Onların derdi Samsun a iyilik yapmak değil. Ama bunlarla mücadele edeceğiz. Ben sağduyulu insanım, bunların hepsini biliyorum. Bu kişilerin yaptıklarını zarflarda biriktiriyorum ve 31 Mart sabahından itibaren hepsinin adreslerine göndereceğim açıklamasını değerlendiren rakipleri teşhisi de koydu: Psikolojisi bozulmuş .
\n
\n  
\n
\n ‘HIRÇINLAŞTI’
\n
\n Seçimlerden başarılı bir sonuçla çıkacağını ve başkanlığı kazanacağını iddia eden CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Başkan Yılmaz’ın da bu şekilde düşündüğünü öne sürerek,   Sonun başlangıcında. Artık başkanlığı bitiyor ve kendisi gidiyor. Seçim çalışmalarım kapsamında gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde kendisinden şikayetçi olmayan tek bir kişi bile yok. Samsun esnafı, ilçelerden vatandaşlarımız ulaşım sorunları nedeniyle gelemediği için ciddi sıkıntı içerisinde. Herkes bu sorunu dile getiriyor, kendi partilileri, bakanı, aynı partiden olduğu belediye başkanı da aynı şeyi söylüyor ama o herkesle kavga ediyor. Başkan’ın açıklamasını okuyunca artık iyice hırçınlaştığını net bir şekilde görüyoruz. Bu hırçınlık beraberinde tehditleri getiriyor. Seçime kısa bir süre kala kendisi de artık sonucu görmeye başladı. Bundan 4 ay önce dile getirmiştim, yine söylüyorum ki Başkan Yılmaz herkesi bezdirmiş. Halkımız çok ciddi anlamda tepki gösteriyor. Bu tepkiler de 30 Mart seçimlerinde sandığa yansıyacak” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HERKESİ TEHDİT EDİYOR
\n
\n Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın psikolojisinin bozulduğunu öne süren CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, “Psikolojisi bozulmuş durumda. Bir an önce başkanlık koltuğunu bırakması gerekiyor. O bırakmazdan halkımız bunu yapacak, kendisine cevap verecek. Samsun’un önünün açılabilmesi, ekonomisinin yeniden canlanabilmesi, güzel çalışmalar yapılabilmesi için Yusuf Ziya Yılmaz’ın derhal gitmesi gerekiyor.  Bu konuda müjdeyi ben vereyim, 18 gün sonra yepyeni bir Samsun’a uyanacağız. Herkesi tehdit etmeye başladı. Kendisinden başkasına destek veren esnafı dahi tehdit edip, ‘Seçimden sonra görüşeceğiz’ diyebiliyor. Aynı şekilde şehrimizin köylerinde yaşayan vatandaşlarımızı da tehdit ediyorlar. Önceki gün İl Özel İdaresi’ni ziyaret edecektim. Sabah 08.00’da geçici işçileri hemen araziye göndermiş. Sırf ben ziyaret etmeyeyim diye bunu yaptı ki aynı işçiler 3 aydır oradaydı. Ama o işçilerin gönüllerinin benimle olduğunu çok iyi biliyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n YANLIŞ YOLDASIN
\n
\n Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın açıklamalarının tehdit içerdiğini ve üzülerek okuduğunu söyleyen MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferhat Günaydın şunları söyledi:   Başkan Yılmaz’ın tehditvari ifadelerini üzülerek okudum, esefle kınıyorum. Ben proje konuşurken kendisi tehdit savuruyor. Açıklamalarında ‘seçimden sonra hesap soracağını’ söylemekten çekinmiyor. İçerisinde bulunduğumuz süreçte seçim kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında müracaat ettiği tek yol tehdit. Daha önce de esnafı ve vatandaşı tehdit etmekten çekinmeyen Başkan Yılmaz’ın bizi tehdit etmesi, içinde bulunduğu acziyetinin ürünüdür. Seçimi kaybetme korkusunun Başkan Yılmaz’ın psikolojisini ne şekilde etkilediğini açıkça görüyoruz. Bizi tehditlerden korkacak, yılacak insanlar sanmak hata olur. Biz bunlardan korkacak insanlar değiliz. Yanlış yol tercih ediyor. Bizim amacımız Samsun halkının yararına olacak projeler anlatmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki 30 Mart’ta Başkan Yılmaz, tehditleriyle birlikte kaybolup gidecek. Biz Samsun’un önünü açacak büyük projelerle, yönetime başlayacağız.  
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

1 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

2 Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

3 Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

4 Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

5 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

6 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı

7 Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

8 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

9 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

10 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

hızWeb