İki adayın da kirli çamaşırları dökülüyor

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Yılmaz, Seçim başladığından beri belediyede başkanlık yapmış son iki başkan ve adayın yolsuzluk ve harcamalar konusundaki atışmalarını ibret ve utançla takip ediyorum dedi\r\n

İki adayın da kirli çamaşırları dökülüyor
\n  
\n
\n  
\n
\n CHP İlkadım Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi Vedat Yılmaz,  MHP li Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş ile AK Parti li Belediye Başkan Adayı ve İlkadım eski Belediye Başkanı Tok arasındaki yolsuzluk, belediye borçları ve usülsüz harcama iddialarına tepki gösterdi. Yılmaz, İlkadım Belediyesi ne kadar kötü yönettiklerini, harcamalardaki usulsüzlük iddialarını anlatıp, birbirlerinin kirli çamaşırlarını döküyorlar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n TUT BİRİNİ ÖTEKİNE VUR
\n
\n Belediyenin iyi yönetilmediğini ve akçeli işlerde usulsüzlük olduğu yolundaki iddiaların iki dönemin belediye başkanına kadar uzandığının en büyük kanıtının iki başkan adayının ve partilerinin yaptığı açıklamalarla ortaya çıktığını iddia eden CHP li Yılmaz, Bakın neler anlatıyorlar. MHP li mevcut Belediye Başkanı diyor ki; bu belgelerde mi yalan. Belediyeyi devraldığımızda her şey hacizliydi. 80 milyon lira borçla devraldık. İşçinin belediye çalışanının maaşları ödenmiyordu. Çok zor günler geçirdik . Sonra eski Belediye Başkanı olan AK Partili Belediye Başkan  adayı Erdoğan Tok çıkıyor, 96 trilyon borcu nasıl yaptın. Ne hizmet yaptın. Çık ortaya açıkla bu kadar para nereye gitti diye karşılık veriyor. Bu da yetmiyor AK Parti İlçe Başkanı bu kez çıkıyor, Müfettiş Başkan çık açıkla şu kadar parayı ne yaptın. Kime verdin, nasıl verdin. Açıkla, yoksa biz açıklarız diyor. Yani anlayacağınız kirli çamaşırları döküyorlar. Tut birini ötekine vur. İkisi de aynı diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İLKADIMLI HALİNİZİ SEYREDİYOR
\n
\n AK Parti ve MHP Belediye Başkan adaylarının, birer dönem belediye başkanlığı yapmasına rağmen hizmet anlatma yerine İlkadımlı seçmenin karşısına tencere dibin kara, senin ki benden kara gibi söylemlerle çıktığını ifade eden Yılmaz, iki adayın açıklamalarını eski bir belediye başkanı olarak ibret ve utançla izlediğini öne sürdü. Yılmaz şöyle devam etti: İşte İlkadımlı halkım, sizleri bunlar yönetti. Ve yine bu yönetime talipler. Neden yine bir diğerinin usulsüz harcamaları, yolsuzluk iddialarını belgelendirmek ve çekişmenin devamı için mi. İlkadım ın kaybedecek zamanı yok. İkisinin de yapabileceği bir hizmet yok. Onlar, durumu kurtarmaya çalışıyorlar. İlkadım İlçesi eski hesapların görüleceği yer değil. Hizmet bekleyen bir ilçe. 323 bin kişi hizmet olarak ne getireceksiniz onu merak ediyor. Eğer suç işlemişlerse savcılık şurada. Yapın şikayetinizi gereği yapılsın. Seçime kadar bekletilen bu dosyaların niyeti belli. Ama sonuçta ikisinin de yönetim şeklini anlamış oluyoruz. Dosyayı sür, eski defterleri aç seçimi kazan. Yok öyle yağma. İlkadım lı uyandı artık. Sokaktaki seçmen de sizlerin ortaya döktüğünüz kirli çamaşırlarınızı seyrediyor.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

3 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

4 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

5 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

6 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

7 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

8 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

9 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

hızWeb