Büyükşehir mağdur ediyor

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ilçede Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol ve sel çalışmalarında halkın mağdur edildiğini söyledi

Büyükşehir mağdur ediyor
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, SAMGİAD Başkanı Levent Özden ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Dernek üyelerinin Sahil Yolu ve Sel Çalışmaları ile ilgili sorularını cevaplandıran Burma, halkı mağdur etmenin bir manası olmadığını belirtti. 
\n
\n  
\n
\n GEÇ KALINAN ÇALIŞMA 
\n
\n 2009 yılında göreve geldiğinde sahildeki işgallerin kaldırılması yolunda tavır koyduğunu ve bu yönde büyük bir çaba gösterdiğini hatırlatan Başkan Burma, İl İdare Kurulu ndan bir karar çıkarmıştık. Bu karar ne olduysa uygulamaya konulamadı, ertelendi, 2012 yılında Yusuf Ziya Yılmaz beyle oturup işgallerin bitirilmesi, sahilin sağlıklaştırılması yolunda ortak karar aldık. Bu kararı herkese tebliğ edip, uygulamaya koyalım, bundan da geri adım atmayalım dedim. Kendisi de tamam dedi. Ondan sonra bu da uygulanamadı. Şimdi 2014 de işgalleri yıkım çalışmaları başladı. Geç kalınmış ama yapılması gereken bir çalışma başlamış oldu dedi.
\n
\n  
\n
\n NEZAKETSİZ DEĞİLİM
\n
\n Başkan Burma, Atakumluların mağdur edildiğini kaydederek, şunları söyledi: Burada yanlış olan sahilin boydan boya kazılarak, halkın ve esnafın çamur, toz içinde bırakılmasıdır. 200 metre kazsak yapsak, sonra yine kazsak olmaz mıydı? Olurdu gibime geliyor. Halkı, esnafı bu kadar mağdur etmenin bir manası yoktu. Artık malzeme mi dökülür başka bir şey mi yapılır ama ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı ve buraya araçların geçebileceği,yayaların yürüyebileceği, hale getirmeliyiz. Sahil yolunun bu hale gelmesi nedeni ile veya sel çalışmaları yüzünden trafiğin aksaması konusunda  bazıları beni suçluyor olabilir. Ben nezaketsiz biri değilim, kimliğime yakışmayacağı için bu yol bize ait değildir demiyorum, pankart asmıyorum. İnşaat yapım süreçleri, sıraları tanzim edilseydi, halk bu kadar bunaltılmasaydı daha iyi olurdu. Elbette ki sel çalışmaları konusunda da özellikle taşeron firmaların biraz daha özenerek, düşünerek, hızlı bir şekilde çalışmalarını isterim. Ama her şeye rağmen sahil düzenleme ve seli önleme çalışlarından bir günah geliyorsa bu benim olsun. Buranın sel felaketini yaşamış, sahilin nezih bir hale gelmesi için çaba gösteren biri olarak  Atakum un geleceği adına bunu üstlenirim.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

6 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

7 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

8 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb