Sağlıkçıda bayramlık hal kalmadı

Halk Sağlığı İl Müdürlüğü önünde eylem yapan Türk Sağlık-Sen in Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, 14 Mart ı biz de bayram gibi kutlamak isterdik ancak bürokrasi, iktidar ve yandaş sendika sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hal bırakmadı dedi

Sağlıkçıda bayramlık hal kalmadı
\n Türkiye Sağlık ve sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen) üyeleri, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü önünde eylem düzenledi. Açıklamasında hükümete, bürokratlara ve Memur-Sen e yüklenen şube başkanı Erdoğan Çakmak, İktidar ve bürokrasinin çalışanlara yaptığı türlü baskılarla, bunlara giydirdiği yetki gömleği de çalışanlara zulüm aracı yapıldı diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÇÖZÜM BULUNMAZSA İŞ BIRAKIRIZ
\n
\n Atama bekleyen sağlık çalışalarına kayıtsız kalındığını belirten Çakmak, Döner sermayede adaletsizlik, nöbet ücretinde eşitsizlik, geçici görevlendirmelerde adam seçicilik gibi ne kadar hukuka ters, etiğe aykırı iş varsa, hepsi mubah sayıdlı. İş yükü sürekli arttırıldı. Sağlık çalışanlarına modern köle olun denildi. Doktorlar katledildi, hamile sağlık çalışanları tartaklandı, hastaneler basıldı. Mobbing en çok kamu hastanelerinde yaşanır hale geldi. Siyasetçi, bürokrat ve yandaş sendikanın kirli ittifakını elbette ki bozacağız. 14 Mart ı bizde bayram gibi kutlamak isterdik ancak bürokrasi, iktidar ve yandaş sendika sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hal bırakmadı. Çalışanlara zulüm yapanlardan, bayramı zehir edenlerden hesap soracağız. Çağrımıza ve isyanımıza kulak verilmediği, sorunlara çözüm bulunmadığı takdirde, hizmet üretmekten kaynaklı demokratik hakkımızı kullanıp, ileri bir tarihte iş bırakma eylemleri yapacağımızı ilan ediyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bimcell TL Yüklemesi

6 Bimcell TL Yüklemesi

hızWeb