Halkı kandırıyor

AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, Mevcut başkan, Tekkeköy Belediyesi bütçesiyle alakalı rakamlarla oynayarak halkı kandırıyor dedi\r\n

 Halkı kandırıyor
\n  
\n
\n AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, seçim çalışmalarını Kutlukent teki mahalle toplantılarıyla sürdürdü. Togar, “Mevcut belediye başkanı rakamlarla oynayarak yalan konuşuyor ve Tekkeköy halkını kandırmaya çalışıyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n BÜTÇE 22 TRİLYONDU
\n
\n Togar, konuşmasını şöyle sürdürdü: Mevcut belediye başkanı Tekkeköy Belediye bütçesiyle alakalı rakamlarla oynayarak halkı kandırıyor. Şöyle beş yıl geriye gidelim, beş yıl önce birleştirilen 4 beldenin toplan bütçesi 22 trilyon civarında idi. Kendisinin iddiası ise 8 trilyon. Bu rakam sadece Kutlukent Belediyesi nin bütçesidir. Mevcut başkan bunu çok iyi bilmesine rağmen rakamları küçülterek halkın gözünde becerikli olduğu imajını  oluşturmaya çalışıyor. Bu beldelerin birleştirilmesinden dolayı mevcut başkan 14 trilyon gibi devasa bir bütçeyi de kullanmaya başlamıştır. Geldiğinde 8 trilyon bütçesi olduğu tamamen yalandır, geldiğinde bütçe 22 trilyon civarındadır. Şimdi soruyorum sana ey başkan, neden insanlara yalan konuşuyorsun? Geldiğindeki gerçek bütçeyi insanlara neden söylemiyorsun? Sadece Kutlukent Belediyesi nin bütçesiylemi geldin diğer beldelerin bütçelerini ne yaptın? Geldiğin günden bugüne kadar bütçeye 16 trilyon ek katkı sağlamışsın 16 trilyon nerde 25 trilyon nerde. Oysaki becerikli olsa idin Samsun un bütün sanayilerini kendi bünyesinde olan bir ilçe bütçesini en az 60 trilyona çıkarmam gerekirdi. Övündüğün bütçeyi nasıl yaptığının bütün Tekkeköy halkı bilmektedir. Sen sadece satmayı bilirsin, Tekkeköy’ün en güzel arazilerini satarak yaptığın bütçe zannetmeki senin becerinle yapıldı. Satarak, herkes para bulur. Önemli olana satmadan ilçe bütçesine gelir getirebilmektir.  
\n
\n  
\n
\n ÇEKİL YOKSA HEZİMETE UĞRAYACAKSIN
\n
\n AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, açıklamalarında şunları söyledi: Hani diyorya bize 1 trilyon bütçe bulsun diye kusura bakma başkan biz senin gibi Tekkeköylünün malını satıpta bütçeyi büyüttük diye yalan konuşmayız. Nerde Kutlukent sanayi hizmet binası, nerede Kutlukent halı sahası, nerede sanayi bölgesindeki satışını yaptığın araziler? Birde insanların gözünün içine baka baka yalan konuşuyorsun. Ey Tekkeköylüler buradan soruyorum, size 38 trilyon liralık Tekkeköye ne yapıldı? Başkanın cesareti varsa çıksın bu yatırımların nereye yapıldığını anlatsın. Sayın başkan senin buradan da çıkışın yok ne yazık ki. Kusura bakma Tekeköy’e bu beş yıl içinde elle tutulur hiçbirşey yapmadın. Yeni bir devir falan açmadın, Tekkeköy’ü geldiğinden daha beter bir duruma düşürdün. Tüm sorunları çözeceğim diye gazetelere beyanat veriyorsun, sanki sen mevcut belediye başkanı değilsin. Bu zamana kadar aklın nerede idi de çözemedin, bu sorunları hiç kusura bakma benim vatandaşım beş yılın sonunda ne 5 çuval kömüre, ne de 50 TL lik market çekini hak etmiyor. İşte senin beş yıllık bilançon. Bu öyle salladığın gibi 38 trilyon değil 5 çuvar kömür 50 TL lik market fişi. Bu halk seni buradan indirmeden, sen gel kendi isteğinle seçimlerden çekil. Yoksa büyük bir hezimete uğrayacaksın.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

 Kan donduran ifadeler

3 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

4 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

5 Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

6 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

7 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

8 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

9 Husumetli aileleri yasakta engelleyemedi... Husumetlisini av tüfeğiyle göğsünden

Park halindeki pikap alev alev yandı

10 Park halindeki pikap alev alev yandı

hızWeb