İlkadım’a ne yapmış, kendisi bile bilmiyor

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Yılmaz, MHP’li Başkan Demirtaş’ın ‘Hizmet yaptık dediğini ama onun bile ne yaptığını bilmediğini’ iddia etti. Yılmaz, “Samsun’u bilmiyormuş, şimdi öğrenmiş. İlkadım deneme tahtası mı? diye sordu\r\n

İlkadım’a ne yapmış, kendisi bile bilmiyor
\n  
\n
\n CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, İstasyon Mahallesi’nde açık hava toplantısı düzenledi. “Gümbür gümbür geliyoruz. Bunu onlar da biliyor” diyen Yılmaz, Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş’ın, belediyeciliği bilmeden yaptığı işlerin, acemiliklerin İlkadım’a hizmet olarak dönmediğini söyledi. Yılmaz, “500 milyon liralık bir bütçe dönmüş. 98 milyon lira borcu var. Ya Allah aşkına Sevgi Evleri diyor. Yerini bilen var mı. Başka ilçedeki hizmetin İlkadım’a katkısı ne, İlkadım’ın önceliği nerede” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SEVGİ EVLERİ NEREDE?
\n
\n MHP’li Demirtaş’ı eleştiren Yılmaz, “Bütün iddiamız dürüstlük yetim hakkını yedirmeme üzerine kurulmuş bir belediye başkanının ve adayın bu yaptıklarının siyasi ahlakla ilgisi yoktur. Belediyenin borcu olur, gerçi bu büyük bir borç onu söyleyeyim. Yıllık bütçesinin üstünde bir borç. 5 yıllık hizmet süresi içinde 500 trilyonluk bir para hareketi oldu. Ben şimdi size soruyorum. İlkadım Beledyiesi nin 5 tane ciddi projesini sayabiliyor musunuz. Ekmek  fabrikası yaptık diyor 17 trilyon lira içinde 17 kuruş yok, sevgi evleri yaptık diyor, reklam panoları var. İlkadım İlçesi ne hayırlı olsun diyor. Bu sevgi evlerinin nerede olduğunu bilen var mı? 19 Mayıs İlçesi nde. 19 Mayıs İlçesi nde yapılan sevgi evlerinin llkadım belediyesi le ilgisini bilen var mı? Nesi ilkadım İlçesi ne hayırlı olacak” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n KABASTAN BETON ALMIŞLAR
\n
\n “Çorba ekmek dağıttık. İşte çöpünüz altın oldu. Nasıl olduysa, kim için oldu onu bilemiyoruz. 5 litre atık mutfak yağı getir, sana 1 litre yağ verelim.. Halka ekmek verdik filan.. Hepsi fakir edebiyatı” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Bütün bunlara bak aritmetik olarak bütçe olanakları içinde ne kadar yer tutar. Bu bütçenin yüzde 1’i kadar. Bu paralar yenmiştir, çalınmıştır. Bu konuda iftiracı durumuna düşmemek için bişey demek istemiyorum. Ona sonra bakacağız. Ama şunu görüyorum bu kadar bütçe olanağı içinde yapılanlar devede kulak. Efendim işte ben 30 senedir Samsun da yoktum, bilmiyordum mesleğim gereği de belediyecilik bildiğim bir konu değildi. Ama şimdi öğrendim. Bundan sonra iyi yaparım. Ya böyle bir anlayış olabilir mi? Geçen 5 yıl ne olacak. 500 trilyonluk kaynak tüketilmiş, o ne olacak. O para hepimizin parası değil mi? İşte AK Parti adayı Erdoğan bey  ‘yetim hakkını yedirdin diyor belgelerini yayınlıyor çarşaf çarşaf’. İşte anlatıyor, betonu kasaptan almışlar diye.. Ben 35 yıllık inşaat mühendisiyim, ilk defa kasabın beton sattığını gördüm.”
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

1 Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

2 15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

3 Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

4 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

5 Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

Kan bağışına koştular

6 Kan bağışına koştular

15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

7 15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

Kayseri'de şehitler için sela okundu

8 Kayseri'de şehitler için sela okundu

Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi

9 Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi

Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı

10 Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı

hızWeb