İlkadım’a ne yapmış, kendisi bile bilmiyor

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Yılmaz, MHP’li Başkan Demirtaş’ın ‘Hizmet yaptık dediğini ama onun bile ne yaptığını bilmediğini’ iddia etti. Yılmaz, “Samsun’u bilmiyormuş, şimdi öğrenmiş. İlkadım deneme tahtası mı? diye sordu\r\n

İlkadım’a ne yapmış, kendisi bile bilmiyor
\n  
\n
\n CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz, İstasyon Mahallesi’nde açık hava toplantısı düzenledi. “Gümbür gümbür geliyoruz. Bunu onlar da biliyor” diyen Yılmaz, Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş’ın, belediyeciliği bilmeden yaptığı işlerin, acemiliklerin İlkadım’a hizmet olarak dönmediğini söyledi. Yılmaz, “500 milyon liralık bir bütçe dönmüş. 98 milyon lira borcu var. Ya Allah aşkına Sevgi Evleri diyor. Yerini bilen var mı. Başka ilçedeki hizmetin İlkadım’a katkısı ne, İlkadım’ın önceliği nerede” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SEVGİ EVLERİ NEREDE?
\n
\n MHP’li Demirtaş’ı eleştiren Yılmaz, “Bütün iddiamız dürüstlük yetim hakkını yedirmeme üzerine kurulmuş bir belediye başkanının ve adayın bu yaptıklarının siyasi ahlakla ilgisi yoktur. Belediyenin borcu olur, gerçi bu büyük bir borç onu söyleyeyim. Yıllık bütçesinin üstünde bir borç. 5 yıllık hizmet süresi içinde 500 trilyonluk bir para hareketi oldu. Ben şimdi size soruyorum. İlkadım Beledyiesi nin 5 tane ciddi projesini sayabiliyor musunuz. Ekmek  fabrikası yaptık diyor 17 trilyon lira içinde 17 kuruş yok, sevgi evleri yaptık diyor, reklam panoları var. İlkadım İlçesi ne hayırlı olsun diyor. Bu sevgi evlerinin nerede olduğunu bilen var mı? 19 Mayıs İlçesi nde. 19 Mayıs İlçesi nde yapılan sevgi evlerinin llkadım belediyesi le ilgisini bilen var mı? Nesi ilkadım İlçesi ne hayırlı olacak” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n KABASTAN BETON ALMIŞLAR
\n
\n “Çorba ekmek dağıttık. İşte çöpünüz altın oldu. Nasıl olduysa, kim için oldu onu bilemiyoruz. 5 litre atık mutfak yağı getir, sana 1 litre yağ verelim.. Halka ekmek verdik filan.. Hepsi fakir edebiyatı” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Bütün bunlara bak aritmetik olarak bütçe olanakları içinde ne kadar yer tutar. Bu bütçenin yüzde 1’i kadar. Bu paralar yenmiştir, çalınmıştır. Bu konuda iftiracı durumuna düşmemek için bişey demek istemiyorum. Ona sonra bakacağız. Ama şunu görüyorum bu kadar bütçe olanağı içinde yapılanlar devede kulak. Efendim işte ben 30 senedir Samsun da yoktum, bilmiyordum mesleğim gereği de belediyecilik bildiğim bir konu değildi. Ama şimdi öğrendim. Bundan sonra iyi yaparım. Ya böyle bir anlayış olabilir mi? Geçen 5 yıl ne olacak. 500 trilyonluk kaynak tüketilmiş, o ne olacak. O para hepimizin parası değil mi? İşte AK Parti adayı Erdoğan bey  ‘yetim hakkını yedirdin diyor belgelerini yayınlıyor çarşaf çarşaf’. İşte anlatıyor, betonu kasaptan almışlar diye.. Ben 35 yıllık inşaat mühendisiyim, ilk defa kasabın beton sattığını gördüm.”
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

2 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

3 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

5 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

6 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

7 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

8 Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

9 03 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

10 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

hızWeb