İlkadım dan örnek proje

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal belediyecilik kapsamında üniversite öğrencilerine ve sanayide çalışan çıraklara ücretsiz çorba ekmek hizmeti vererek örnek bir projeye imza attıklarını belirterek, Uygulama ile aylık ortalama 50 bin çorb

İlkadım dan örnek proje
\n  
\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ın, Kazım Karabekir Mahallesi seçim bürosu çok sayıda partili ve vatandaşın katılımıyla açıldı. Seçim bürosuna davul-zurna ve meşaleler arasında gelen Başkan Demirtaş a mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Seçim bürosu açılışı öncesinde mahalle sakinlerine seslenen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, görev süresi içinde yaptığı ve en önem verdiği çalışmalardan birisinin Ücretsiz Çorba Ekmek projesi olduğunu söyledi. İlkadım Halk Ekmek Fabrikası’nın da hizmete girmesiyle projeyi başlattıklarını belirten Başkan Demirtaş, 19 Mayıs Üniversitesi nde öğrencilere, Gülsan Sanayi Sitesi nde çıraklara günlük ortalama 2 bin çorba ekmek ücretsiz olarak dağıtıldığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n İLK ADIM SANAYİDE ATILDI
\n
\n Projenin ilk ayağında sanayide çalışan dar gelirli ailelerin çocuklarına çorba ekmek dağıtarak başladıklarını belirten Demirtaş, Sanayi sitelerinde genelikle dar gelirli ailelerin çocukları çalışıyor. Bu çocuklarımız ailelerinin durumu olmadığı için buralarda çalışmak zorunda. Ben de küçük yaşlarda bir çok işyerinde çalıştım ve küçük yaşta çalışmanın zorluğunu bilirim. Sanayilerde çalışan çıraklar genelde sabah kahvaltısı yapmaz. Bu durumu bildiğimiz için sanayi sitesinde belirlenen bir noktada çıkarlara ve kalfalara ücretsiz olarak çorba ekmek dağıtıyoruz. Bu bizim için çok önemli diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 
\n
\n ÜCRETSİZ ÇORBA EKMEK
\n
\n Bu proje ile sosyal belediyecilik örneği sergilediklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi bahçesine çorba ekmek standı kurduklarını söyledi. Başkan Demirtaş, 1975 ila 1980 yılları arasında üniversite okudum. O zamanlar maddi anlamda çok sıkıntı yaşadım. Öğrenci psikolojisini iyi bilirim. Bu noktadan yola çıkarak, üniversitedeki öğrencilirimiz için de bir stant kurduk. Çorba Ekmek sadece dar gelirli aileler için yapılmış bir proje değil. İsteyen her öğrenci istediği zaman bu imkandan faydalanabilir. Bir hayalimi daha gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyim ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n ÖĞRENCİLERDEN 
\n
\n TEŞEKKÜR 
\n
\n  
\n
\n Başkan Demirtaş, projenin insanlar tarafından büyük bir takdirle karşılandığını belirterek şunları söyledi: Projemizle ilgili olarak çok olumlu tepkiler aldık. Özellikle üniversite öğrencilerinden teşekkür telefonları aldık. Bu da bizim ne kadar doğru bir proje yaptığımızın kanıtı olduğunu gösteriyor. Bunu da İlkadım ilçesinde vergilerini ödeyen vatandaşlarımız sayesinde gerçekleştiriyoruz.  
\n
\n Başkan Demirtaş konuşmasının ardından meclis üyesi adayları ile birlikte halkı selamladıktan sonra seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

1 Şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Samsun'da

Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

2 Korona virüsten dolayı kurulmayan pazar yeniden açıldı

Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

3 Erdoğan'ın görüştüğü şehit babası: "Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun"

İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

4 İzmir'de kısıtlamanın ilk gününde 902 bin lira ceza kesildi

hızWeb