20 yılda yapılandan daha fazlasını yaptık

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, son beş yılda 20 yılda yapılandan daha fazla asfalt ve kaldırım yaptıklarını belirterek, 130 bin metrekare satih kaplama asfalt, 100 bin ton sıcak asfalt ve 80 bin metrekare kaldırım yapma mutluluğunu yaşadık dedi\r\n

20 yılda yapılandan daha fazlasını yaptık
\n  Bafra Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Zihni Şahin, Bafra’da son 5 yılda, 20 yılda yapılandan daha fazla asfalt ve kaldırım yaptıklarını söyledi. Şahin, Göreve geldiğimizde önümüzde doğal gaz şehir hatları dağıtımı ihalesi vardı. Bu nedenle ilk başta çok yoğun bir asfaltlama ve kaldırım çalışması yapmak doğru olmayacaktı. Biz önce doğal gaz ihalesinin yapılması için gayretli olduk. Sonra da bu çalışmalar sırasında bozulacak olan yol ve kaldırımlarımızı daha çabuk düzeltmek, asfalt ve kaldırım çalışmaları yapmak için saatte 80 ton kapasiteli, son teknolojiyle çalışan çevre dostu asfalt şantiyesi ve plenti tesislerini kurduk. Geçmiş dönemlerde bir yaz döneminde yapılmış olan asfaltlama çalışmalarında araç kiralamaya verilen paranın biraz üzerinde bir parayla asfalt bakım ve onarım aracı, 3 adet silindir, asfalt serme makinesi aldık. Kendi makinelerimizin de sahibi olduk. Eski asfalt şantiyesi çalıştığında öğrencilerimize, çevreye, öğretmen, veli, çok sayıda mahallemizin sakinlerine ve ilçemize zarar veriyordu. Bu görüntüyü çok şükür ortadan kaldırdık. Asfaltlamada dışa bağımlılığa son verdik. Tam teşekküllü asfaltlama tesis ve araçlarına sahip olduk diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KENDİ TESİSLERİMİZDE ÜRETİYORUZ
\n
\n Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü: Ayrıca kaldırım taşları için tek firma ihaleye giriyordu. Asfaltlamadan sonra kaldırım konusunda da dışa bağımlılığa son vermek ve maliyetleri düşürmek için kilitli parke taşı ve bordür tesisleri kurduk. Bu imkânlar ve zamanında yatırım yapmamız ile iki yıldır çok yoğun asfaltlama ve kaldırım çalışmaları yapıyoruz. Bu yıl Bafra tarihinin en büyük asfaltlama çalışmasını yapmak bize nasip oldu. Beş yılda 130 bin metrekare satih kaplama asfalt, 100 bin ton sıcak asfalt ve 80 bin metrekare kaldırım yapma mutluluğunu yaşadık. Doğal gaz çalışmaları ile bozulan yolların asfaltlanması yanı sıra uzun yıllar asfalt çalışması yapılmamış ve hiç asfalt ile tanışmamış mahallelerimizde asfaltlama çalışmaları yapıldı.
\n
\n  
\n
\n AYRIM YAPMADAN ÇALIŞIYORUZ
\n
\n Bafra Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Zihni Şahin, yapılan asfaltları ve kaldırımları belediyeye ait modern ve çevre dostu en son teknolojiye sahip asfalt şantiyesi ve plent ile kilitli parke taşı üretim tesislerinde  ürettiklerini kaydederek, Kendi araçlarımız ile cadde ve sokaklarımızı asfaltlıyor ve kaldırımlarımızı yapıyoruz. Yüreğimizde sizlere sevgimiz, aklımızda Baframıza hizmet sevdası ile insanlarımız arasında hiç bir ayırım yapmadan Daima Bafra Daima Hizmet anlayışı ile çalıştık. Bir ve beraber olduk. Hemşehrilerimin samimi destek, ilgi ve sevgisini gördük. Tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

1 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

2 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

3 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

4 Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

5 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

6 Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

7 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

8 Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

Başkentte etil alkol operasyonu

9 Başkentte etil alkol operasyonu

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

10 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

hızWeb