Ses kayıtları yurt dışından servis ediliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, İnternette yayınlanan ses kayıtları büyük ölçüde yurt dışından servis ediliyor dedi.\r\n

Ses kayıtları yurt dışından servis ediliyor
\n   
\n
\n  
\n
\n Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili, Ciddi güvenlik zaafları var. Kriptoyu oluşturanla sertifikayı veren aynı kişi olmamalı, şu anda öyle. Sadece Genelkurmay ve bir iki kurum kendi sertifikasını oluşturmuş, onun dışındaki tüm sertifikasyonu, kriptoyu oluşturanlar yapmış. Bu, ciddi bir zaaftır dedi.
\n
\n  
\n
\n Işık, TBMM de gazetecilerin sorusu üzerine, kriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili incelemenin sürdüğünü kaydetti.
\n
\n  
\n
\n Ciddi güvenlik zaafları var ifadesini kullanan Işık, En önemli güvenlik zaafı şu; kriptoyu oluşturanla sertifikayı veren aynı kişi olmamalı, şu anda öyle. Sadece Genelkurmay ve bir iki kurum kendi sertifikasını oluşturmuş, onun dışındaki tüm sertifikasyonu, kriptoyu oluşturanlar yapmış. Bu, ciddi bir zaaftır dedi.
\n
\n  
\n
\n Kriptoyu oluşturan TÜBİTAK mı? sorusuna, Tabii, o ekip karşılığını veren Işık, bir telefonu alıp başka bir telefonu vermekle bir şeyin değişmediğini, şu anda sistemin incelediğini kaydetti.  
\n
\n  
\n
\n Işık, Burada önemli olan yazılım. Yazılımdaki inceleme bitene kadar net bir şey söyleme imkanı yok. Yazılımı incelemek iki ayı bile geçebilir çünkü satır satır incelenecek. Yani böyle iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Göreve geldiğinden bu yana kriptolu telefon kullanmadığını, şu anda da kullanan olup olmadığını bilmediğini ifade eden ışık, Telefonların geri alınması diye bir şey yok, herkesin kendi inisiyatifinde diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Işık, TÜBİTAK ta görevden alınan 6 kişiden ikisinin bu yapıyla ilgisi olmadığı için başka bir birimde görevlendirildiğini bildirdi.
\n
\n  
\n
\n Adli sürecin devam ettiğini, bakanlık olarak da incelemenin sürdüğünü anımsatan Işık, İncelememiz sonucunda adli incelemeye gerek duyulan bir tablo ortaya çıkarsa, suç duyurusuna bulunuruz dedi.
\n
\n  
\n
\n Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da internette yayınlanan ses kayıtlarının büyük ölçüde yurt dışından servis edildiğini söyledi. Elvan, Hangi ülke sorusunu, Amerika diye yanıtladı. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

3 Samsun cuma namazı saati: 05 Haziran Samsun cuma namazı vakti kaçta?

Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 05 Haziran Cuma il il güncel fındık fiyatları

Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

5 Sokağa çıkma yasağı iptal oldu

Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

6 Atakum Belediye Tesislerindeki kazada pres operatörü can verdi

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

7 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

8 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

9 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Samsun'da 'Kedilerin Dedesi' hem kedilerine hem işine kavuştu

10 Samsun'da 'Kedilerin Dedesi' hem kedilerine hem işine kavuştu

hızWeb