Kars taki saldırının ayrıntıları belli oldu

TÜİK Kars Bölge Müdürlüğü ne silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve 6 mesai arkadaşını silahla öldürdükten sonra intihar eden Veysi Erim in 3 aylık raporun son gününde bu olayı gerçekleştirdiği bildirildi.\r\n

Kars taki saldırının ayrıntıları belli oldu
\n  Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Hasan Taşgıran, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü ne silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve 6 mesai arkadaşını silahla öldürdükten sonra intihar eden Veysi Erim in 3 aylık rapor alarak memleketi Diyarbakır a gittiğini, raporun son gününde bu olayı gerçekleştirdiğini bildirdi.
\n
\n  
\n
\n Taşgıran, düzenlediği basın toplantısında, Erim in sabah saatlerinde müdürlük binasına geldiğini, önce bölge müdürünü, daha sonra evrak imzalatmak isteyen meslektaşı ile diğer çalışanları öldürdüğünü söyledi.
\n
\n  
\n
\n Silah sesinin ardından olay yerinde bulunan iki kişiden birinin büronun tuvaletine, diğerinin fotokopi makinesinin arkasına saklandığını anlatan Taşgıran, Bunlar kendilerini bu şekilde koruma altına alıyor. Daha sonra herkesi öldürdüğünü düşünen sanık, intihar ediyor. Elindeki silahla başına ateş etmek suretiyle intiharı gerçekleştiriyor dedi.
\n
\n  
\n
\n Yanlarına giderek ikinci kez ateş etmiş
\n
\n  
\n
\n Saldırının gerçekleştiği binanın tamamının TÜİK e ait olduğunu ifade eden Taşgıran, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Olay binanın üçüncü katında, bölge müdürünün bulunduğu katta gerçekleşiyor. O esnada alt katta birileri vardı. Biz olaya gittiğimizde alt kat ve üst katı tahliye ettik. Şahıs bölge müdürünün sekreterini ateş etmek suretiyle hafif şekilde yaralıyor. Sekreter kendisini zor bir şekilde dışarı atıyor, kaçmayı başarıyor. Kaçtıktan sonra sekreterin arkasından kapıyı kilitliyor. Biz müdahale ettiğimizde kapıyı kırmak suretiyle içeriye girdik. Girdiğimizde olay gerçekleştirilmişti. Bununla ilgili 2 şahıstan birini tuvalette, diğeri ise fotokopi makinesinin arkasında tespit ettik ve aldık. Bizim girdiğimizde 10 kişi vardı. Bunlardan biri kaçmayı başarıyor, diğer ikisi saklanıyor. 38 kovan bulundu, 3 şarjör vardı, 2 şarjör boş, bir şarjör de yarı doluydu. Olay yerinde duvarda, kapıda, kapı menteşelerinde bu tür yerlerde mermi izleri mevcut ancak şahıs yakın ateş etmek suretiyle gerçekleştirmiş bu eylemi. Hem bölge müdürümüzü hem diğer çalışanlarına dışarıdan ateş etmiş daha sonra yanlarına giderek ikinci bir kez ateş etmiş.
\n
\n  
\n
\n Bölge müdürü koruma talep etmemiş
\n
\n  
\n
\n TÜİK Kars Bölge Müdürü Mehmet Tolon un kurumdan resmi olarak koruma talep etmediğini de anlatan Taşgıran, Veysi Erim in 3 aylık raporunun son günü olduğunu vurguladı.
\n
\n  
\n
\n Taşgıran, bir gazetecinin kullandığı silaha ilişkin bilgi var mı? şeklindeki sorusunu, Glock marka bir silah. Silah ruhsatsız. Herhangi bir kişi üzerin kayıtlı değil. Kendi üzerine de kayıtlı değil. Kurum içinde herhangi bir kişinin yardım ettiğine dair bir şey tespit edemedik. Şu an için bununla ilgili bir bulgu, bilgi mevcut değil. Bu iş yerinde mobbing yapıldığıyla ilgili daha önceden yerel medyaya yansıyan bir ilan mevcut. Ancak onun haricinde olayın siyasi olduğuna dair bilgi, eğilim mevcut değil şeklinde yanıtladı.
\n
\n  
\n
\n Erim, tayin talebinde bulunmuş
\n
\n  
\n
\n Veysi Erim in daha önce tayin talebinde bulunduğunu belirten Taşgıran, Bölge müdürü tarafından bu tayinin asaleti tasdik olduktan sonra gerçekleşebileceği ifade edilmiş. Kendisi de bulunla ilgili iş yerinde mobbing uygulandığını, yalnızlaştırıldığıyla ilgili medyaya bilgi veriyor. Kendisinin de bize herhangi bir müracaatı yok ifadelerini kullandı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

1 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

2 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

3 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

4 Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

5 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

6 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

7 Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

8 Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

Başkentte etil alkol operasyonu

9 Başkentte etil alkol operasyonu

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

10 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

hızWeb