Meclis Başkanlığı na ayrı ayrı başvuracağız

MHP Grup Başkanvekili Vural, MHP milletvekilleri, dört eski bakan ile ilgili fezlekeleri inceleme istemiyle Meclis Başkanlığı na ayrı ayrı başvuracak dedi.\r\n

Meclis Başkanlığı na ayrı ayrı başvuracağız
\n  
\n
\n  
\n
\n MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP milletvekillerinin, dört eski bakan ile ilgili fezlekeleri inceleme istemiyle Meclis Başkanlığı na ayrı ayrı başvuracağını bildirdi.
\n
\n  
\n
\n Vural, MHP li milletvekilleriyle Meclis te düzenlediği basın toplantısında, 4 bakan ile ilgili iddiaları öğrenebilmesi amacıyla bugün TBMM de bulunduklarını kaydetti.
\n
\n  
\n
\n Ancak ne yazıktır ki bugün Türkiye ve TBMM için kara bir gün olmuştur ifadesini kullanan Vural, şunları söyledi:
\n
\n  
\n
\n Maalesef bugün milletvekillerimize Anayasa ve İçtüzüğe göre verilen haklar gasp edilmiştir. Bu, AK Parti nin milli iradeyi hiçe saymasıdır. Bugün ne utanç vericidir ki milletvekillerinden saklanan dosyalar, Meclis bürokratlarının incelemesine açılmıştır.
\n
\n  
\n
\n Haram para aklayan İranlı bir ajanın rüşvet ağına batmış bakanları hakkındaki iddialar, milletvekillerinden saklanmıştır. Bu tablo, AK Parti nin kılavuzlarının, yönetiminin, bu yolsuzluk ve rüşvet bataklığına gömüldüğünü ortaya koymuştur.
\n
\n  
\n
\n TBMM Başkanlığı nın bu tutumunu millete hakaret olarak görüyoruz. Bugün TBMM Başkanlığı, milletin iradesini kısıtlamıştır. Anayasa ve İçtüzük ihlal edilmiş, yargı ortadan kaldırılmış ve Meclis iradesi yok sayılmıştır.
\n
\n  
\n
\n Biz, yargının çalışmasını, Meclis soruşturma sürecinin devam etmesini ve Yüce Divan da bu yargılamanın önünün açılması gerektiğini düşünüyoruz.
\n
\n  
\n
\n Bu millet 52 milyon dolar rüşvetin kimden nasıl alındığını, 1,5 milyon dolara Türk vatandaşlığını satanları, imar rantlarıyla hangi vakıfların, yandaşların beslendiğini bilmek istiyor. Milletten bunu saklayamayacaksınız.
\n
\n  
\n
\n Savcıları, hakimleri, ayarladınız ama bizden ne kadar saklarsanız saklayın ey haramzadeler, yetim hakkı yiyenler, siz zannediyorsunuz ki biz sussak mesele kalmayacak. Biz sussak tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak. Bizden kurtulsanız, vicdanınızdan kurtulamayacaksınız. Vicdanınızdan kurtulsanız bile tarihin azabından kurtulamayacaksınız. Tarihin azabından kurtulsanız Allah ın azabından kurtulamayacaksınız.
\n
\n  
\n
\n Vural, MHP milletvekillerinin, TBMM Başkanı ndan dört eski bakan ile ilgili fezlekeleri inceleme istemiyle Meclis Başkanlığı na yazılı olarak ayrı ayrı başvuracağını bildirdi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

1 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

2 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

3 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

4 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

5 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

6 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

7 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

8 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

İş adamı kazada hayatını kaybetti

9 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Fındık fiyatları ne kadar? 28 Mayıs Perşembe il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 28 Mayıs Perşembe il il güncel fındık fiyatları

hızWeb